Župni oglasi

Nedjelja, 25. lipnja 2023.

RASPORED  SVETIH  MISA

Ponedjeljak, 26. lipnja

19.00 – Za +JOSIPA Marčinka

Utorak, 27. lipnja

19.00 – Za +MARTINA Gustina (1. g.)

Srijeda, 28. lipnja

06.30 – Za +BOSU Lekić

Četvrtak, 29. lipnja – Sv. Petar i Pavao ap.

18.30 – Klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom

19.00 – Za +LUCIJU Vučina

             Za +NIKU Pavlovića

             Za +MIRKA Maslaća

             Za +MATU, IVANU i BOŽICU Previšić

             Za +JURU i MARIJU Jazvić

             Za +BOSILJKU Batinović

             Za +NIKŠU Miškovića

             Za +NIKOLU Lovrića

             Za +LUKU, JOZU i VIDU Maslaća

             Za +MARU, JAKOVA i ILIJU Udženiju

             Za +KATU Papac i LUCU Marić

             Za sve ++ iz ob. Čarapina i Ereš

             Za sve ++ za koje se nema tko spomenuti

             Za sve ++ iz ob. Marčinko i Raič

             Za sve ++ iz ob. Matić

             Za +MARKA Šimunovića

             Za +EMU, VITU i MARKA

             Za +KARLU Prkačin

             Za +STJEPANA i IVKU Babić

             Za sve ++ iz ob. Kužić i Šalić

             Za +ŽELJKA Mandurića

             Za +ILIJU Šutala

             Za sve ++ iz ob. Marić

             Za +SLAVKA Savića

             Za +IVU, JOZU, MIRJANU i MARIJANU Menalo

Petak, 30. lipnja

19.00 – Za +KARLA Mišetića

Subota, 1. srpnja

09.00 –                   Duži: Za +VINKU Vučić

19.00 – Za +MILKU Šanje

Nedjelja, 2. srpnja – 13. NKG

Župna crkva:

09.00 –                   Za +PEJU Opačka

11.00 –                   Pro populo – misa za narod

Nova crkva:

19.00 –   Za +NIKOLU Vukasovića

Ponedjeljak, 3. srpnja – Sv. Toma ap.

19.00 – Za +IVANA i MARU Menalo te ost. ++ iz ob.

Utorak, 4. srpnja

19.00 – Za +ĐURU Raiča

Srijeda, 5. srpnja

06.30 – Za +JANJU Lovrić

Četvrtak, 6. srpnja

19.00 – Za +DRAGUTINA Ressnera

             Za +ZORU i KREŠU Maslaća

             Za +MIRKA Maslaća

             Za +č. s. VITOMIRU Rezo i ost. ++   iz ob. Rezo

             Za +NIKŠU Miškovića

             Za +ANICU Udženija

             Za duše u čistilištu

             Za +NIKOLU i MIRJANU Obradović

             Za +JOZU i ANU Pehar

             Za +KATU, ANTU, MARTINA i ANTU Sliškovića

             Za +ANTUNA i IVANU Bačić te ost. ++ iz ob.

             Za +MARKA i ANĐU Kriste

             Za +BLAŽA i ANU Marić

             Za sve ++ iz ob. Martić i Krešić

             Za +MARU Krmek i ost. ++ iz ob. Krmek

             Za +JURU, NIKOLU i IVANU Udženija

             Za sve djelatnike i učenike OŠ Neum

             Za +JOZU, RUŽU, NIKOLU i VLADU Butigana

             Za sve ++ iz ob. Veselić i Radonić

             Za +STJEPANA, PAULINU i IVICU Galića

Petak, 7. srpnja

19.00 – Za +NIKOLU i ANICU Matić

Subota, 8. srpnja

09.00 –                   Duži: Za +ADOLFA-ADU Čamu

19.00 – Za +ĐURU Lakića

Nedjelja, 9. srpnja – 14. NKG

Župna crkva:

09.00 –                   Za +TOMU Leženića

11.00 –                   Pro populo – misa za narod

19.00 –   Za sve ++ iz ob. Stasjuk

UMJETNIČKA KOLONIJA

24. Umjetnička kolonija Zvijezda mora održat će se u dvorištu naše župne crkve u Neumu, od 7. do 9. srpnja 2023. Svaku večer, poslije večernje sv. Mise bit će prigodan kulturno-umjetnički program i svi ste dobrodošli.

Napomena: Večernja sv. Misa u nedjelju, 9. srpnja 2023., bit će u župnoj crkvi u 19 sati (zbog zatvaranja umjetničke kolonije).

NAŠI  NOVOKRŠTENICI

U nedjelju, 11. 6. 2023., krstio se Jakov Matić, sin Matea i Lucije r. Glamuzina. Jakov se rodio u Zagrebu, 10. 4. 2023. Kum mu je bio Anđelko Konjevod.

U nedjelju, 18. 6. 2023., krstili su se:

 – Juraj Krešić, sin Ivana i Antonije r. Miličević. Juraj se rodio u Mostaru, 14. 5. 2023. Kum mu je bio Alen Kozlić.

 – Luka Šanje, sin Ivana i Josipe r. Srijemsi. Luka se rodio u Dubrovniku, 26. 3. 2023. Kumovi su mu bili Ivo Bačić i Lidija Bogut.

Roditeljima čestitam!

ČIŠĆENJE CRKVE

Redovni termin čišćenja je u 14 sati ili po dogovoru obitelji kad im odgovara. Obitelji koje čiste crkve u naredna dva tjedna:

Vukovarska; Zagrebačka: 

Subota, 1. 7. 2023.: Obitelji: Marka Konjevoda, Branka i Marina Vukorepa, Ivice Kalauza, Svetka Konjevoda, Ivana Mustapića; Petra Krešića, Ivice Grbešića, Pere Konjevoda, Ive  i Marija Tolje, Vlade Budimira. 

Zagrebačka: 

Subota, 8. 7. 2023.: Obitelji: Marija Marčinka, Nade Raič, Nikole Matića, Jerke Sentića, Stane Tomić, Stanislava Koncula, Ivana i Marija Solde, Marice Džono, Ilije Raguža, Nade Maslać, Lazara Prkačina, Bože Batinovića.

Hvala svima na čišćenju crkve.