OD TOGA DANA…

svi 22, 2022 | Vijesti

Film o nenadoknadivom gubitku i boli… Priča o najvećoj ljudskoj radosti, gubitku i oprostu. U svakodnevnom životu nailazimo na sve veći broj nezadovoljnih ljudi, koji su spremni satima pričati o svojim nevoljama. Isto tako i sami se često osjećamo tako. A zapravo nismo svjesni da smo svi mi, možda minutu prije prošli pored nekoga tko je doista trajno nesretan. Netko tko nikada i nikako više ne može se nasmijati, netko tko samo čeka da njegovo zemaljsko vrijeme iscuri. Jer taj netko je prestao živjeti toga dana kada je izgubio svoje dijete, ili u nekim slučajevima i više njih. 

Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo je, na temelju pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje, korištenje  dokumentarnog Filma „Od toga dana…“ (redateljice i scenaristice Slavice Šnur), u odgojno-obrazovne svrhe u više nastavnih predmeta: Povijest, Vjeronauk i Hrvatski jezik za osnovne i srednje škole.

Film će biti prikazan u Grand Hotelu u Neumu.

Dan: utorak

Datum: 24. svibnja 2022.

Vrijeme: 20 sati.

Dobrodošli!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...