Župni oglasi

Nedjelja, 1. svibnja 2022.

RASPORED  SVETIH  MISA

Ponedjeljak, 2. svibnja

19.00 –            Za sve ++ iz ob. Bender i Raguž

Utorak, 3. svibnja

19.00 –            Za +ANĐELKA, VIDU i MARU Raič

Srijeda, 4. svibnja

19.00 –            Za +PASKU, DANICU i SLAVKU Leženić

Četvrtak, 5. svibnja

19.00 –            Za +MARU Pijević (1. g.)

          Za sve ++ iz ob. Previšić

          Za sve ++ iz ob. Matić

          Za sve ++ iz ob. Prkačin

          Za sve ++ iz ob. Tomić

          Za +ILIJU Anđelića

          Za sve ++ iz ob. Butigan

          Za +MATU i ANICU Šoljak-Bagarić

          Za sve ++ iz ob. Čarapina i Ereš

          Za sve ++ za koje se nema tko spomenuti

          Za +NEĐU Raič

          Za +MARTINA Puticu

          Za +MILANA, RUŽU, PERU, RANKA, DANICU i IVKU Savić

          Za +VERONIKU Raguž

          Za sve ++ iz ob. Krmek i Maslać

          Za +vlč. STANKA Pejara

          Za +NIKOLU Matuška

          Za +VLAHU Matića

          Za +IVKU Džolan

          Za +ANU i FRANJU Duvnjaka

          Za +VIDANA Krešića

          Za sve ++ iz ob. Šanje i Čorak

          Za +MARINU Marijanović

Petak, 6. svibnja-Dominik Savio

19.00 –            Za +DANICU Goluža i MARU Raguž

Subota, 7. svibnja

09.00 –            Duži: Za +JOSIPU i SLAVICU Katić

19.00 –            Za +MATU Krešića

Nedjelja, 8. svibnja

Župna crkva: u 09.00 sati

09.00 –            Za +PERU i NIKU Pavlovića

11.00 –            HRASNO – KRALJICA MIRA (NEMA SV. MISE U ŽUPI)

Nova crkva: u 19.00 sati

19.00 – Na nakanu Nike Pavlovića

Ponedjeljak, 9. svibnja

19.00 –            Za +ANGELU Udženija i MARU Glavinić

Utorak, 10. svibnja – Ivan Merz

19.00 –            Za +VLADU i ANĐU Šimić

Srijeda, 11. svibnja

19.00 –            Za +ILIJU Bogdana

Četvrtak, 12. svibnja-Leopold B. Mandić

19.00 –            Za +BOŠKA Stankovića i ZORANA Martića te ost. ++ iz ob.

          Za +VENCELA Žulja

          Za +BOŽICU i MARKA Papića

          Za duše u čistilištu

          Za +ANICU Matić

          Za sve ++ iz ob. Marić i Šutalo

          Za +MATU i MARICU Čamo

          Za +JOZU i KATU Džono

          Za +JADRANKU Soldo (g.)

          Za +VERONIKU Raguž

          Za sve ++ iz ob. Šanje i Ćorić

          Za +BOŽICU Moretić

          Za +IVANA Martića

          Za +BOŽU Daničića

Petak, 13. svibnja-BDM Fatimska

19.00 –            Na nakanu ob. Mišić

Subota, 14. svibnja

09.00 –            Duži: Za +ANICU Matuško

17.00 – Ispovijed krizmanika i njihovih roditelja

19.00 – Za +NIKOLU Konjevoda (branitelj)

             Za +STJEPANA Leženića (branitelj)

Nedjelja, 15. svibnja

Župna crkva: u 09.00 i 11.00 sati

09.00 –            Za +ŠĆEPANA Marića

11.00 –            PROSLAVA SVETE KRIZME

Nova crkva: u 19.00 sati

19.00 – Za +STOJU i JOZU Dragićević

SVIBANJSKA  POBOŽNOST

Svibanj je Gospin mjesec. Pozivamo naše župljane da u svibnju zajednički molimo krunicu u našoj župnoj crkvi na čast naše Gospe od Zdravlja ili po obiteljima. Molit ćemo za svećenike i nova duhovna zvanja u katoličkoj Crkvi te za Božju providnost u našim životima.

SVETI JOSIP RADNIK

Danas, u nedjelju, 1. 5. 2022., međunarodni je praznik rada. Ovaj dan crkva slavi blagdan svetog Josipa Radnika, koji je zaštitnik radnika i rada. Josip je bio ponizan, skroman, šutljiv i nikada se nije uzdizao ili hvalio pred drugima. Svojom jednostavnošću blizak je svim radnicima, osobito onima koji osjećaju težinu života, svakodnevnog zarađivanja i skrbi za obitelj.

ŽUPNI  VJERONAUK

Budući da su neradni dani ponedjeljak i utorak, 2. i 3. 5. 2022.,  župni vjeronauk započet ćemo od ponedjeljka, 9. 5. 2022.

PROVJERA ZNANJA KRIZMANIKA

U četvrtak, 5. 5. 2022., u 16 sati bit će provjera vjeronaučnog znanja ovogodišnjih krizmanika. Ispitnu provjeru vrše biskupovi delegati.

SUZAŠTITNIK  MINISTRANATA

Suzaštitnik ministranata je sv. Dominik Savio čiji spomendan slavimo u petak, 6. 5. 2022. Kao župa možemo se pohvaliti uzornim i brojnim  ministrantima. U znak zahvalnosti za njihovo vjerno služenje oltaru, poslije večernje sv. Mise bit će ugodno druženje u prostoriji župne dvorane.

KRALJICA MIRA U HRASNU

U nedjelju, 8. 5. 2022. godišnja je proslava Kraljice Mira u svetištu župe Hrasno. Taj dan, svete Mise neće biti u župnoj crkvi u 11 sati. Svi oni koji mogu i žele neka pođu na svečanu sv. Misu u župu Hrasno, u 11 sati.

Dopis župnika don Antuna Pavlovića i upravitelja Svetišta Kraljice Mira:

Predmet: Obavijest – Godišnje slavlje Kraljice mira 2022.

            Poštovani župniče!

            Kako se može vidjeti i u službenom biskupijskom Direktoriju, ovogodišnje slavlje Kraljice mira u Hrasnu, u Svetištu Trebinjsko-Mrkanske biskupije, bit će u nedjelju, 8. svibnja, četvrtu vazmenu nedjelju – Nedjelju Dobrog Pastira. Nakon dvije pandemijske godine, u kojima, zbog korona virusa, nije bilo „službeno“ organiziranih hodočašća, a ipak su bila, ove godine, uz svu odgovornost i ozbiljnost, i službeno će biti organizirano tradicionalno hodočašće o godišnjem slavlju Kraljice mira. Ovo je  službeni Poziv Vama i Vašim župljanima, u nadi odziva, te Vas s radošću očekujem. Bit će lijepo, i ove godine, doći nebeskoj Majci, Kraljici mira, te, u euharistijskom slavlju, u zajedništvu vjere moliti za osobni mir, mir u obitelji, župi, narodu, Crkvi i cijelom svijetu te za duhovno i tjelesno zdravlje naših obitelji i za duhovna zvanja, kako smo to činili i kroz Pokornička hodočašća u protekloj Korizmi. Neka i ovo bude znak našega jedinstva i zajedništva.

            Molim Vas, obavijestite svoje župljane o ovogodišnjem slavlju te ih pozovite na sudjelovanje, a nadam se da planirate doći i organizirano.

            Bilo bi lijepo kad bi iz Vaše župe, posebice iz župa Trebinjsko-Mrkanske biskupije, došao i određeni broj ministranata (bijela ministrantska odjeća) koji bi bili lijepi ures oltara. Ove godine nije planiran nikakav poseban popodnevni program, kao prijašnjih godina, sa nastupima grupa sa glazbenim točkama. Također, bilo bi prikladno i dobro upozoriti hodočasnike, bilo da dolaze privatno ili organizirano, da se u Svetištu ponašaju vjernički pristojno te da ne odlaze iz liturgijskog prostora prije završnog misnog blagoslova kao i da sadržaje u Svetištu čuvaju kao svoje kao i da dobro paze na svoje stvari jer, ima i onih koji taj dan dolaze iz drugih, nečasnih, motiva. Nadam se da ćete svete Mise, u svojoj župi, organizirati tako da Vi možete ovdje biti do 10 sati te biti hodočasnicima na raspolaganju za svetu Ispovijed.

Napomene:

Ukoliko dolazite organizirano, uđite u Svetište sa hodočasnicima predvođeni župnom zastavom ili natpisom. Na ulasku u Svetište prijavite službenoj osobi:

  • Vaše ministrante koji će biti obučeni;
    • Svećenike molim da odmah budu na raspolaganju za Ispovijed vjernika.
  • Za koncelebraciju ponijeti komplet misnog ruha (bijela boja).
  • Procesija Kraljici mira na Gradinu, uključuje sve koji žele i mogu ići.

„KRALJICE  MIRA, EVO  NAS  K  TEBI,

SPAS  DA  NAĐEMO  SVIJETU I  SEBI !“

            Zahvaljujem na razumijevanju, suradnji i susretljivosti te Vas iskreno pozdravljam i s radošću očekujem.

NEDJELJA  DOBROG  PASTIRA

U nedjelju, 8. 5. 2022., nedjelja je Dobrog Pastira. Dan, kad na poseban način molimo za duhovna zvanja, muška i ženska, u katoličkoj Crkvi. Molimo i za duhovna zvanja u našoj župi, postojeća i nova.

TRODNEVNICA  ZA  SV. KRIZMU

U našoj župi imat ćemo trodnevnicu kao duhovnu pripravu za ovogodišnje krizmanike, njihove roditelje i kumove. Teme razmišljanja na večernjim sv. Misama su: Darovi Duha Svetoga, Tko se drži Duha, taj donosi plodove Duha Svetoga i Tko se ne drži Duha, taj donosi plod grijeha. Ispovijed krizmanika, roditelja i kumova bit će u subotu, 14. 5. 2022., u 17 sati. Sveta krizma bit će u našoj župi, u nedjelju, 15. 5. 2022., u 11 sati. Ove godine naša župna zajednica ima 35krizmanika. Uključimo ih u svoje molitve i neka ih Božji blagoslov prati!

ČIŠĆENJE CRKVE

Obitelji koje čiste crkve u naredna dva tjedna:

Dubrovačka ulica:

Subota, 07. 05. 2022., u 14 sati: Obitelji: Raič (3), Matić (2), Ruža Raič (2), Neđe Miškovića.

Subota, 14. 05. 2022., u 19.30 sati: Obitelji naših krizmanika.

Hvala svima na kićenju i čišćenju crkve.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

Crkveni brak žele sklopiti Damir Pavlović, sin Ivanke Pavlović, naša župa i Carolina Paola Cabarcas Teran, kći Javiera Antonia Cabarcas Triana i Angelice Marie Teran Ortiz, župa Barranquilla-Kolumbija. Vjenčanje je predviđeno u župi Barranquilla, 13. 5. 2022.

Ukoliko netko zna za neku ženidbenu zapreku dužan je reći u župnom uredu. Mladencima želimo obilje Božjeg blagoslova!

RODITELJSKI SASTANAK OVOGODIŠNJIH KRIZMANIKA

U srijedu, 4. 5. 2022., poslije večernje sv. Mise bit će roditeljski sastanak za roditelje naših ovogodišnjih kandidata za sv. Krizmu.

NAŠI NOVOKRŠTENICI

U nedjelju, 3. 4. 2022., krstila se Matea Udženija, kći Nikole i Ane r. Biokšić. Matea se rodila u Mostaru, 4. 1. 2022. Kuma joj je bila Sandra Biokšić.

Na Uskrsni ponedjeljak, 18. 4. 2022., krstio se Maro Lovrić, sin Nikole i Ane r. Goluža. Maro se rodio u Dubrovniku, 29. 1. 2022. Kum mu je bio Robert Buljan.

U subotu, 23. 4. 2022., krstila se Vita Butigan, kći Nikole i Andree r. Karačić. Vita se rodila u Mostaru, 7. 3. 2022. Kuma joj je bila Marija Lončar.

Roditeljima čestitam!

NAŠI  DAROVATELJI

Za crkvu (KM): N. N. 200, N. N. 150, Ivan Krešić 100, Vinko Petrović 100, Maro Lovrić 200, N. N. 100, YIMOR d.o.o. 500, Kata Vinković 500, Anka Kesić 100, N. N. 1000; Prvopričesnici: Josip Matić 100, Marija Stanković 100, Ivana Krečak 80, Zvonimir Vukorep 50, Magdalena Jogunica 50, Ivan Bačić 50, David Prskalo 100, Nikola Pavlović 50, Josip Katić 50, Drago Prkačin 100, Valerija Previšić 20, Lora Menalo 25, Antea Čapeta 100, Marta Pavlović 100, Nikola Kralj 100, Marko Krulj 50.

Za župne potrebe i redovinu (KM): Anka Božić 100, N. N. 50, Mladen Maksimović 100, N. N. 200, N. N. 150, N. N. 100, Ob. Zorić 50, Ivica Šanje 100, Alojz Radoš 100.

Za Caritas – Kruh sv. Ante (KM): N. N. 10, Ob. Menalo 10, Ob. Krešić 10, N. N. 5, Antonio Prižmić 30, Ivana Krečak 20.

Za čišćenje i uređivanje crkve (KM): Mišo Bjelopera 30, Nikola Lovrić 20, Stojan Lovrić 20, Blaško Matuško 20, Dragomir Čuljak 40.

Za renoviranje crkve sv. Ante (KM): Josip i Nikša Butigan 2000, Hotel Sunce Neum 1000, Valadria d.o.o. Neum 500, Judik d.o.o. Neum 1000, Fortuna caffe bar Neum 100, Magistrala d.o.o. Neum 150, Marinero Neum 200, EM-ADRIA D.O.O. 200, Žarko Tomić 100, JP KOMUNALNO D.O.O. Neum 200, NERETVANAC D.O.O.Neum 400, IVICCO TRADE D.O.O. 400, HIFA-PETROL D.O.O. 500, OPĆINA NEUM 6.000, Stomatološka ordinacija DENTAL CENTAR Neum 200, Gordana Krešić 50, LAGUNA Neum 100, Ruža Glavinić 200, Tomislav Krešić 200, Vjeko Bakula 150, Autoservis Matić 200, N. N. 100, Mladen Maksimović 100, Dario Prskalo 100.

Svim darovateljima iskrena hvala!