Cista srijeda – Pepelnica

velj 12, 2021 | Vijesti

U srijedu, dan koga zovemo Čista srijeda i Pepelnica, započinjemo sveto korizmeno vrijeme. Korizma znači četrdesetnica, sjećamo se Isusova posta u pustinji. Tamo ga je Sotona iskušavao čak svetim rečenicama iz Biblije, ali Isus ga je prozreo i ispravnim tumačenjem Biblije ponizio i pobijedio. I nas Sotona želi upropastiti time da nam se prikazuje pozitivnim. Naša korizma bit će također pobjeda nad Sotonom i vrijeme našeg obraćenja. Korizma nas poziva da se sjetimo prolaznosti ovog života:”Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah vratiri!” Priznat ćemo grešnost i priznanje potvrditi  svetom Ispovijedi koja je nužna za oprost grijeha.  Isus to izričito traži, rekao je apostolima: “Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.” – Ne dajte se zavesti drugačijim ljudsko-sotonskim mišljenjem i pokušajem zavođenja!!!