Sveta Obitelj i sv. Ivan apostol i evanđelist

pro 18, 2020 | Vijesti

U nedjelju po Božiću Crkva slavi sv. Obitelj Isusa Marije i Josipa.  Ove godine nedjelja po Božiću pada na 27 prosinca pa se u misnim slavljima ne spominje sv. Ivan Apostol i Evanđelist iako ćemo ga mi, osobito oni koji taj dan slave svoj imendan privatno proslaviti. Sveta obitelj je prije svega uzor našim obiteljima: o kad bi svi naši očevi bili poslušni Bogu kao s. Josip, sve majke bezgrješne kao Marija i djeca bi bila – djeca svetaca, što zapravo i jesmo, zaslugom Isusova rođenja kao čovjeka i našeg krštenje vodom i Duhom Svetim. Svakako anđeli su u noći rođenja pjevali nebom: Slava Bogu na visini a na zemlji mir ljudima miljenicima njegovim. Nema ništa ljepše i utješnije za ljudski rod! Ivan. miljenik Isusov je to bio na poseban način pa neka i nama izmoliti milost!