Nedjelja 6. XII. 2020

pro 4, 2020 | Župni oglasi

ŽUPSKI  OGLASI   od 7.  do 13. prosinca  2020.

 
Svete mise iduće nedjelje su uobičajenim rasporedom:
Župska crkva: pučka sveta misa u 9 i misa mladih u 11 sati.
Nova crkva: jutarnja u 7 i 30 i večernja sveta misa u 17 sati.
U utorak je Bezgrješno začeće B. D. Marije. Misa zornica u 6 i večernja u 17 sati.
*
Kroz tjedan su  sv. mise zornica u 6 i večernja u 17 sati ovim rasporedom;
*
Ponedj. (7):     Za p. Vinka Bačića, n. Pero Pavlović
                         Za p. Vlahu Matića, n. kći Helena
                         Za p. Maru Menalo, n. obitelj
*
Utorak (8):       Za p. Andru, Jozu i Božicu Butigan, n. Božana Sentić
                         Za pg Božu Mandurić, n. obitelj
                         Za pg Marija, n. Ivan Džono
*
Srijeda (9):      Za p. Slavka Maslaća, n. Ilko Bjelopera
                         Za pg Božu, n. ob. Daničić
                         Za p. Antuna Kuzmana, n. sestra Danica Ljiljanić
  *
Četvrtak (10):  Za p. Božu Matića, n. Andrijana
                         Za p. Boška i Dragu, n. kći Mirjana Lakić
                         Za p. iz ob. Obad i Lakić, n. Mirjana Lakić
  *
Petak (11):       Za p. Luku i Katu Jović, n. Biljana Buntić
                         Obitelj Buntić za svoje pokojne
                         Dragan Menalo za svoje pokojne
 *
Subota (12):    Duži u 9:     Za p. Andriju Matuška, n. Cvija Mišković
                                            Za p. Pasku Bačića, n. supruga Luca
                         Crkva:         Za p. Ivana i Zorku Konjevod, n. kći Marica Kristić
                                            Za p. radinike hotela Sunce, n. radne kolege
*
Nedjelja (13):  Župska cr. u 9:    Za p. Stojana i Anicu Bošković, n. kći č. s. Adelina
                                         u 11:    Za p. Ivku i Radu Korać, n. Stana Tomić
                      Nova cr. u 7 i 30:    Z a   n a r o d
                                         u 17:     Za p.iz ob. Papić, n. Marija
*
     Opet ponavljamo: zajedničke božićne ispovijedi neće biti zbog pandemije pa nemojte odgađati s ispovijedi jer je rizično, nećemo moći udovoljiti svima, osobito ne u danima pred Božić zbog raznih priprava. Ispovjedamo prije pa i poslije zornice te sat vremena prije večernje mise! Staru i nemoćnu čeljad nećemo isti dan ispopvijedati nego samo po pozivu i dogovoru
    Biskupijski CARITAS i ove godine organizira adventsku dobrotvornu akciju PAKET LJUBAVI. Bilo bi Bogu ugodno da obradujemo najsiromašnije da nešto dobiju o Božiću. Paket u vrijednosti otprilike  20 maraka nepokvarljivih artikala hrane dobro upakiran može tko želi sudjelovati do iduće nedjelje navečer  donijeti pred vrata župske kuće. U ponedjeljak bi djelatnici Caritasa došli svojim vozilom i pkupili paete. Kako nisu u stanju dva puta daziti,  tko ne stigne do nedjelje u večer neka odustane od akcije.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...