Božićne ispovijedi u novim okolnostima

pro 4, 2020 | Vijesti

U našem puku je od davnina uobičajen termin “božićna ispovijed” iako se obavlja danima pa i tjednima prije Božića. Riječ je samo o pripravi za Božić, Došašću, a taj sakramenta je zapravo vrhunac priprave.  Za one koji se u tom vremenu “ne stignu” ispovjediti, što je prije znak nemara i manjka ljubavi prema novorođenom, Crkva termin produžava i kroz božićno vrijeme koje završava Bogojavljenjem i Krštenjem Gospodinovimm. Pandemija ne dopušta okupljanja pa ove godine se taj neizostavni obred svakog pravog kršćanina može obaviti u našoj župi svaki dan uz zornicu i večernju misu, ali: ne odgađajmo ga!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...