Bezgrješno začeće naše nebeske Majke

pro 4, 2020 | Vijesti

U utorak 8 prosinca slavimo blagdan Bezgrješnog začeća B. D. Mrije. Nekad je to bila zapovjedna svetkovina za cijelu Crkvu, danas višenije  svetkovina tog ranga osim u župi Hrasno gdje se slavi kao zaštitnica župe. Ipak dobro je da se podsjetimo veličine naše majke Marije koja je jedina začeta bez istočnog grijeha od stvaranja svijeta pa do vječnosti. To proizlazi iz riječi arkanđela Gabrijela koji joj je kod navještenja rekao da je milosti puna i da je Gospodin s njome. A tamo gdje je milost i gdje je Gospodin nema mjesta grijehu.  Pomolit ćemo se tog dana Bezgrješnoj da i nama pomogne u čuvanju od grijeha i življenju u bezgrješnosti!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...