Sveti Tripun 10. studenog

stu 6, 2020 | Mladi

Sveti Tripun 10. studenog.

Rodio se davne 232. godine pa nije čudo da se o njemu malo znade. Svakako ime mu dovoljno govori: plemeniti duhom što je i životom ostvario te mučeničkom smrću posvjedočio. Prigodom suđenja u Niceji,  kada je pred rimskim prefektom Male Azije, Akvilinom na sučev upit o svom status odgovorio: “Slobodan sam, a po uvjerenju kršćanin!” Nakon osude odrubljena mu je glava. Ta sveta glava, zbog straha da ne bude otuđena, nije izlazila iz Kotora punu tisuću godina. Na putovanju, uz pratnju jakog osiguranja 14. XII. 2009. u Zagreb, prva svečeva postaja bio je  – Neum.  Bila je to misa zornica u 6 sati. Ogromno mnoštvo iz susjednih župa, Primorja i Pelješca slilo se tog jutra u našu župsku crku i na trg pred crkvom te u redu srpljivo čekalo da poljubi svete moći. Slave ga obitelji Krmek u Donjem Kleku, na Kamenicama, u Vranjevu Selu i na Drijenu! Dobro netko primjeti: pohodio Tripun svoje vjerne štovatelje. Svake godine slavimo 10. studenog sv. mise u Vranjevu Selu u 10 i u Donjem Kleku u 11 sati.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...