Mjesec svete krunice

lis 16, 2020 | Vijesti

Listopadska pobožnost

Moleći Gospinu krunicu sličimo dječici koja trčkaraju livadom i beru najljepše latice cvijeća da najdražem biću, svojoj mami, naprave od njega najljepše ruže (ružarij!) pa da te ruže spletemo u najljepši vijenac, krunu, malu krunicu, ali veliki znak naše djetinje ljubavi prema Isusovoj i našoj Mami Mariji koju nam je na križu ostavio svima za majku. Te najljepše latice su evanđeoske riječi arkanđela Gabirela. “Zdravo, milosti puna, Gospodin s tobom ” i riječi Duha Svetoga koji je nadahnuo svetu Elizabetu da ih izgovori: “Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje” Od tih latica pravimo najsvetije ruže i pletemo ih najsvetiju krunicu za svoju duhovnu majku Mariju. Treba ipak naglasiti: Krunica je prvenstveno ljubav prema Isusu jer dok je molimo trajno razmišljamo samo o Isusu i raznim trenutcima njegova života i spasiteljskog poslanja koji su nam poticaj da idemo njegovim putem ljubavi prema vječnosti…