Mjesec svete krunice

lis 16, 2020 | Vijesti

Listopadska pobožnost

Moleći Gospinu krunicu sličimo dječici koja trčkaraju livadom i beru najljepše latice cvijeća da najdražem biću, svojoj mami, naprave od njega najljepše ruže (ružarij!) pa da te ruže spletemo u najljepši vijenac, krunu, malu krunicu, ali veliki znak naše djetinje ljubavi prema Isusovoj i našoj Mami Mariji koju nam je na križu ostavio svima za majku. Te najljepše latice su evanđeoske riječi arkanđela Gabirela. “Zdravo, milosti puna, Gospodin s tobom ” i riječi Duha Svetoga koji je nadahnuo svetu Elizabetu da ih izgovori: “Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje” Od tih latica pravimo najsvetije ruže i pletemo ih najsvetiju krunicu za svoju duhovnu majku Mariju. Treba ipak naglasiti: Krunica je prvenstveno ljubav prema Isusu jer dok je molimo trajno razmišljamo samo o Isusu i raznim trenutcima njegova života i spasiteljskog poslanja koji su nam poticaj da idemo njegovim putem ljubavi prema vječnosti…

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...