Misijska nedjelja

lis 16, 2020 | Vijesti

Misijska nedjelja

 

Nedjelja 18. listopada je Misijska nedjelja. Isusova zapovijed na posljednjem ovozemnom  susretu sa apostolima bila je, ali i za nas ostala, “Idite po svem svijetu i učinite sve ljude mojim učenicima!” Odnosi se to, dakako, na svakog kršćanina. Jedino je razlika koliko je tko snažno ostvario poziv za misionarsku zadaću i koliko tu misijsku zadaću svaki od nas vrši. Neki pođoše u misijskom žaru širom svijeta ne bojeći se najvećih opasnosti i žrtava. Većina nas ostaje na svom mjestu, ali ipak pravi misionar na svom mjestu! Dok  se divimo onima koji šire Evanđelje svijetom, trebali bismo sve sile uložiti da im rad u višestručimo materijalnim pomaganjem, da grade crkve, da pribave vozila koja će ih brzo prebacivati od mjesta do mjesta i da dijeleći caritas siromasima svjedoče Božju ljubav. A mi, osim pomoći misionarima, nastojmo u svojim sredinama biti živim primjerom te riječju i djelom, učiniti kolikogod više možemo da naša sredina postane i ostane što više kršćanska! Ima misionara i među nama, ali svi bismo morali biti, Isusova je to zapovijed!!!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...