Najnovije o svetoj krizmi!

ruj 19, 2020 | Vijesti

Puno stoljeće svijet nije zahvatila ovakva  nevolja pandemije kao ova naših dana! Moramo prihvatiti vjerom i razumom ovu nedaću  i moliti dobrog Boga da nam skrati ove dane a svojom suradnjom činitmo i mi sve što možemo..
Veoma nam je žao što je i ova naša uzorna generacija krizmanika postala žrtva te velike svjetske nevolje! Evo nekoliko zaključaka nakon temeljtiog razmišljanja i dogovaranja s Biskupom:
– Ne bi bilo dobro odgađati događaj u zimska vremena. Imamo mogućnost kako slijedi:.
  • Krizma ne može biti u nedjelju 27 rujna jer je to dan kada je Biskup sa svim svećnicima u svojoj trebinjskoj katedrali.
  • -Ni ndjeelja 4. listopada nije na raspolaganju, Biskup ima patron župe sv. Franje u Čapljini.
  • Isto tako ni nedjelja 11. listopada nije slobodna,  oba su biskupa u Zagrebu na izvanrednom sastanku…
  • I tako se, eto,  vrijeme prolongira pa čak ne vidimo kraja do kada. Zato je Biskup odredio da sv. krizmu u našoj župi obavi u nedjelju 4. listopada naš biskupski vikar – zamjenik don Ivo Šutalo sa svim ovlastima i uobičajenim obredom kao i uvijek.  To bi nam bio najprihvatljiviji termin i prilika. Pa lijepo molio krizmanike i roditelje da prihvate datum 4. listopada kao dan krizme u našoj. župi u 11 sati. Kako svaki dan dobivamo neugodne vijesti o sve više zaraženih svećenika zbog njihove nužne službe, u crkvi bi tjekom krizme bili pristutni s razmakom krizmanici, kumovi, fotograf, roditelji – a sav puk pred crkvom. Po završetku mise rodbina bi u grupama mogla ući u crkvu i po običaju se fotograirati sa svojim krizmanicima. Napominjemo da se kraj epidemiji ne vidi i da bolja vremena nisu na vidiku. Predlažemo da ne bude ni većih obiteljskih slavlja. Oni koji su ih već obavili neka ih ne ponavljaju nego svedu na obiteljsko okupljanje. a i drugima se ne preoručuje veće okupljanje.
  • Ako je izabrami kum odsutan, on će biti upisan, a može ga zamijeniti bilotko
  • Molimo za razumjevanje. O svem se temeljito razmišlajlo i došlo do ovakve odluke!!!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...