Obavijest župljanima

kol 29, 2020 | Vijesti

Neum, 29. kolovoza 2020.

Dragi župljani,

zbog novonastale situacije, a u želji da u skladu s kršćanskom ljubavlju ni crkveni predstavnici ne daju povoda vjernicima, a ni vjernici crkvenim osobama u prenošenju koronavirusa, koji dnevno broji po više stotina zaraženih i u BiH i u RH, po odluci biskupa Ratka Perića, apostolskoga administratora, privremeno se odgađa slavlje sv. krizme u našoj župi. Prigodom sv. krizme ljudi se skupljaju u crkvu gdje bi se mogla poštovati mjerodavna civilna pravila, ali su uza slavlje sv. krizme vezane i druge proslave i okupljanja koja izmiču kontroli pa im crkvene osobe, u slučaju negativnih rezultata, ne žele dati ikakva povoda ni mjesta prigovorima.

Euharistijska će slavlja biti u ustaljenim terminima pod sljedećim uvjetima i mjerama:

U nedjeljnim Misama mogu sudjelovati oni koji se strogo pridržavaju epidemioloških mjera. Trenutačno je u našoj Županiji na snazi mjera o zabrani okupljanja više od 50 osoba u zatvorenu prostoru. Ako je u crkvi već naznačeni broj vjernika, u dužnu razmaku, neka ostali pristigli vjernici prate sv. Misu ispred crkve preko razglasa, također u potrebnu razmaku.

U sv. Misama radnim danima neka sudjeluju oni kojih su misne nakane naručene na dotičan dan.

Pridržavajmo se ovih crkvenih i civilnih mjera da ne budemo dionici ni tuđih grijeha protiv duševnoga spasenja, ni tuđih bolesti protiv tjelesnoga zdravlja.

Pomozimo jedni drugima punim razumijevanjem i molimo jedni za druge – neka Bog što prije ukloni iz naše sredine ovu zarazu!

Svima želi od Boga dobro i duševno i tjelesno zdravlje

don Domagoj Markić, župni vikar

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...