Proslava Gospe Karmelske na Ilijinom Polju

srp 12, 2020 | Vijesti

Ilijino Polje danas nema nijednog stanovnika, preselili su se umalo svi malo bliže moru. Ali nisu zaboravili rodno selo. Pohađaju ga, održavaju svoje stare domove, obrađuju zemlju, osobito vinograde… Rijedak je dan da netko od njih nije na svom Ilijinom Polju! Do njega su nedavno probili i vlastitu cestu s Vukova Klanca. Svojim sredstvima sagradili su u starom groblju prelijepu kapelicu i opremili je svime potrebnim za službu Božju. Blagoslovljena je u čast Gospe Karmelske koju selo štuje kao zagovornicu od pamtivijeka. Svake godine na njezin blagdan u njoj ili u ugodnoj hladovini oko nje okupe se umalo svi nekadašnji  stanovnici ovoga sela  i njihovi ptotomci svečano slaveći svoju zaštitnicu i zagovornicu. Poslije svete mise provedu dobar dio dana u  svojim domovina u radosnom druženju. Tako će biti i ove godine na njezin blagdan.