Novom našem biskupu mons. Petru Paliću dobrodošlica!

srp 12, 2020 | Vijesti

Papa Franjo je kako je službeno objavljeno 11. srpnja 2020. god. imenovao mons. dr. Petra Palića, dosadašnjeg hvarskog (hvarsko-bračko-viškog) biskupa, mostarsko-duvanjskim biskupom i apostolskim upraviteljem Trebinjsko-mrkanske biskupije. Naš novi biskup-administrator rođem je 3. srpnja 1972., u Janjevu na Kosovu,

Za svećenika Dubrovačke biskupije zaređen je 1996. godine. U biskupiji je obnašao razne odgovorne službe. Od 2017. vršio je službu generalnog tajnika Hrvatske biskupske konferencije.Papa Franjo imenovao ga je hvarskim biskupom 2018.godine, za biskupa je posvećen u hvarskoj katedrali, te preuzeo upravljanje biskupijom. Glavni zareditelj bio je Želimir Puljić, zadarski nadbiskup porijeklom iz naše Hercegovine, selo Kamena župa Blagaj. U Hrvatskoj biskupskoj konferenciji je do sada vršio službu generalnog tajnika i predsjednika Odbora HBK za sredstva društvenih komunikacija.

Novom biskupu želimo srdačnu dobrodošlicu i od Boga molimo obilnu Božju pomoć na njivi Gospodnjoj – našoj Hercegovini!