Novom našem biskupu mons. Petru Paliću dobrodošlica!

srp 12, 2020 | Vijesti

Papa Franjo je kako je službeno objavljeno 11. srpnja 2020. god. imenovao mons. dr. Petra Palića, dosadašnjeg hvarskog (hvarsko-bračko-viškog) biskupa, mostarsko-duvanjskim biskupom i apostolskim upraviteljem Trebinjsko-mrkanske biskupije. Naš novi biskup-administrator rođem je 3. srpnja 1972., u Janjevu na Kosovu,

Za svećenika Dubrovačke biskupije zaređen je 1996. godine. U biskupiji je obnašao razne odgovorne službe. Od 2017. vršio je službu generalnog tajnika Hrvatske biskupske konferencije.Papa Franjo imenovao ga je hvarskim biskupom 2018.godine, za biskupa je posvećen u hvarskoj katedrali, te preuzeo upravljanje biskupijom. Glavni zareditelj bio je Želimir Puljić, zadarski nadbiskup porijeklom iz naše Hercegovine, selo Kamena župa Blagaj. U Hrvatskoj biskupskoj konferenciji je do sada vršio službu generalnog tajnika i predsjednika Odbora HBK za sredstva društvenih komunikacija.

Novom biskupu želimo srdačnu dobrodošlicu i od Boga molimo obilnu Božju pomoć na njivi Gospodnjoj – našoj Hercegovini!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...