Biskupu mons. Ratku Periću veliko hvala na svemu!

srp 12, 2020 | Vijesti

Papa Franjo je nakon godinu i po dana prihvatio molbu za umirovljenje našeg dosadašnjeg biskupa-administratora budući da je navršio 75 odina života. Svi vjernici naših biskupija, a župa Neum prije svega, najsrdačnije zahvaljuje  biskupu Ratku Periću na svemu što je za Neum učinio. Osobito što je našu župsku crkvu Gospe od Zdravlja izabrao za mjesto svog posvećenja. Molimo Boga da njegovim umirovljenjem prestane i njegovo biskupsko geslo “Kroz mnoge nam je nevolje” te da to geslo slučajno ne preda svom nasljedniku, a da on u zdravlju i zasluženoj mirovini živi  u punom zasluženom miru i zdravlju bez ikakvih protivština, a osobito od nevolja bilo koje vrste!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...