Svetkovina Rođenje sv. Ivana Krstitelja

lip 22, 2020 | Vijesti

U srijedu 24. lipnja slavimo svetkovinu Rođenje sv. Ivana Krstitelja. Osim Gospina dana rođenja od svetaca se dan rođenja slavi samo Ivanu Krstitelju. Crkva radije slavi svecima, osobito mučenicima, dan rođenja za nebo, njihov prijelaz s ovoga svijeta u Božji zagrljaj. Sv Ivan je zaigrao u utrobi majke Elizabete a ona s napunila Duha Svetoga prigodom Marijina pohoda p se drži da jest začet u Istočnom grijehu ali da je tom prigodom od njega bio očišćen. Prigodom jednog ispitivanja provedenog u župi tri sveca su dobila najviše glasova za patrona nove neumske crkve. Sv. Ivan da bi grad imao prigodu održavanja svečanosti u počecima otvaranja sezone, zatim sv. nikola je zaštitnik pomoraca te sv. Josip mnogovrsni zagovornik u ljudskim potrebama. Nabavljena su tri zvona sa upisom njihova imena i molitvom za zagovor: veliko posvećeno sv. Josipu, srednje sv. Ivanu i malo sv. Nikoli. U novoj crkvi su pobožni vijernici nabavili kipove svetrojice ovih svetaca. Svetu misu na na njihove blagdane slavimo u večer u novoj crkvi pa je tako i ove godine: sv. misa na svetkovina Rođenja sv. Ivana 24. lipnja slavit ćemo u novoj crkvi u 19 sati!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...