Obavijest našim krizmanicima

lip 18, 2020 | Vijesti

Pozdrav našim krizmanicima i obavijest da će, prema rasporedu koji nam je došao iz Biskupije,  našu župu pohoditi i podijeliti sv. krizm naš biskup Ratko i podijeliti sakramenat sv. potvrde na patron naše župe GOSPU OD ZDRAVLJA. Zato, lijepo molimo, svi koji se imaju namjeru krizmati u Neumu trebaju doći u ponedjeljak 22. lipnja u 17 sati na prvi dogovor i instrukcije o pripremama za sv. krizmu. Svaki krizmanik bi, po mogućnosti, već tom prigodom trebao dati ove podatke o sebi: 1) ime i prezime roditelja s djevojačkim prezimenom majke, 2) mjesto rođenja, 3) župa krštenja i, po mogućnosti, bar prijaviti 4) ime i prezime kuma. Kum mora imati propisane karakteristike pa, prije nego nekoga zamolite za kumovanje, obavezno provjerite da li može biti kum (kuma). Oni koji su odabrali kumove iz drugih župa trebaju se pobrinuti da uskoro dođe potvrda iz njihovih župa o mogućnosti kumovanja! Gradivo pomalo svaki dan svladavajte da se ne nađete u stisci vremena zbog odgađanja. Dobro nam došli!!!