U petak 19. lipnja je Presv. Srce Isusovo

lip 13, 2020 | Vijesti

U petak 19. lipnja slavimo Presv. Srce Isusovo

U petak 19. lipnja slavimo svetkovinu Presvetog Srca Isusova. Starac Šimun je prigodom prikazanja u hrmu nazvao Isusa darom premilosrdnog srca Boga našega”.  Srce je ne samo simbol nego doista i središte života: šalje život krvlju svakoj stanici, svakom dijelu, ljudskog bića u hrani i kisiku. Isus je naš život, sjedinjenje s njime sigurnost je našeg života vječnoga jer njegovo Srce pronosi njegovo tijelo i krv našim žilama i daje nam zalog vječnog života. Proslavimo dostojno ovu veliku svetkovinu!!!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...