Presveto Trojstvo 2020.

lip 5, 2020 | Vijesti

ŽUPSKI  OGLASI   8.  –  14.  lipnja 2020.

*
Iduće nedjelje je veliko slavlje naše župske zajednice: Prva sv. pričest naše dječice pod misom u 11 sati  U župskoj crkvi ima i kratka misa u 9 sati . U novoj crkvi je uobičajena večernja sv misa u 19 sati.
*
U četvrtak je svetkovina Presvetoga Tijela i Krvi KristoveTijelovo. U župskoj crkvi je pučka sveta miasa u 9 sati, a glavno slavlje sa svečanom euharistijskom procesijom i blagoslovom naše župe i grada u 19 sati kod Križa. Iako je prva pričest tek u nedjelju, našim novi prvopričesnici mogu i ova godine ići pred sakramentom s laticama cvijeća
*
U petak konačno pružamo prigodu svima koji se nisu u krozmi ni u uskrsnom vremenu ispovidjeli da to učine jer ćemo imati čak 6 svećenika i više termina. Nadamo se da ćete se odzavati Termni će biti ovim rasoredom:  Prvopričesnici u 15 sati a od 15 i 30 roditelj  i ostali. Misa u petak iznimno neće biti u 19 sati nego nakon svete isovijedi oko 16. i 30.
Mnogi se po občaju isovijedaju i uz balgdan sv Ante pa će svi svećenici biti na uočnicu u petak u groblju od 17 sati, a misa uočnica počinje u 18 sati
*
U subotu je blagdan sv. Ante sv. misa u groblju  je u 11 s peigodm za ispovijed od 10 sati kada ćemo na raspolaganju biti samo nas dvojica! Večernja sv. misa i na sv. Antu je u župskoj crkvi u 19 sati.
*
Kroz tjedan su  sv. mise u 19 sati ovim rasporedom;
*
Ponedj. (8):      Za p. Žarka i Anicu Biokšić n. kći Vesna Pavlović
                         Za p-g. Ivu i Mandu,  n. sin Neđo Mišković
                         Jozo Vuletić za svoje pokojone
*
Utorak (9):        Za p. Miroslava i Ivu Šimić n. Ankica Marenić
                         Za p. Zdravku i Željku Krešić n. Danijela Butigan
                         Za p. Vidu Džono n. obitelj
*
Srijeda (10):     Za p. Mišu Krmeka n. obitelj
                         Za p. Gorana Sentića n. Jerko
                         Za p. Maru Šutalo, n sin. Đuro
   *
Četvrtak (11):      Ž. crkva 900:       Za p. don Ivana Pavlovića n. Pero
                                                         Za svoje pokojne n. Ivka Šanje
                                                         Za p. iz obitelji Matić n. Vlado Matić
                             Križ a 1900:        Mato Sentić za svoje pokojne
                                                         Ivica Kalauz za svoje okojne
*
Petak (12):      Crk.ko 16 i 30:        Za p. Neđu, Martina, Cviju i Božu n. Ilija i Marina
                                                          Za p. iz obitelji Njavro i Perić n. Mladen i Ivanka
                                                          Za p. iz obitelji Krešić i Matić n. Martina
                        Uočnica  u 1800:        Za p. Antu Ćapetu n. Boba
                                                            Za p. Antu Ćapetu n. obitelj Marković
*
Subota (13):    Sv. Ante 1100:         Za p.Antuna Batinovića i sve p. u groblju n. ob Čuljak
                        Ž. crkva 1900:         Za p. Mariju i Ignacija-Antu n. kći Franica Krmek
                                                      Za p. Ivu Barbarić n. Anđela Vukasović
                                                      Za p. Šćepana Marića, n unuk Šćepo
*
Nedjelja (14):  Ž. cr. u 900:         Za p. Jurinka Raiča n. obitelj Lovrić
                                 u 1100:        Z a   n a r o d
                   Nova cr.  u 1900:      Za p. Božu Krmeka n. ob

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...