Presv. Trojstvo – najava prve pričest dječice

lip 5, 2020 | Vijesti

Danas, Presv. Trosjtvo i najava Prve pričesti 14. lipnja

Presveto Trojstvo najveća je tajna naše svete vjere. Najveća i najradosnija: Bog nam se objavljen kao milosrdni Otac, zatim u svom Sinu kao veliki brat-spasitelj koji nas potiče da pravednim životom, kako je naglasio, idemo u susret “Ocu mome i Ocu Vašemu”, te u Duhu Svetom, dragocjenom našem životnom suputniku koji nas obdaruje svakog dana sa sedam svojih predragocijenih darova. To je na osobit način dragocijen i radostan blagdan i tajna naše svete vjere!!!
Danas već najavljujemo veliko slavlje iduće nedjelje u našoj župskoj zajednici: PRVA SVETA PRIČEST naše dječice. Nakon što 12. lipnja obave Prvu svetu Ispovijed, u nedjelje 14. lipnja, prema dgovoru s njihovim roditeljima bit će svečna Prva sveta PričesT: prvi susret s Gospodinom, i to ne oči u oči nego – srcem u srce!!! Dobro je da i mi stariji uvidimo ljeotu njihove anšeoske duše te da se ptigodom priprave za njihovu Prvu pričest i mi duhom pomladimo!!!
 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...