Presv. Trojstvo – najava prve pričest dječice

lip 5, 2020 | Vijesti

Danas, Presv. Trosjtvo i najava Prve pričesti 14. lipnja

Presveto Trojstvo najveća je tajna naše svete vjere. Najveća i najradosnija: Bog nam se objavljen kao milosrdni Otac, zatim u svom Sinu kao veliki brat-spasitelj koji nas potiče da pravednim životom, kako je naglasio, idemo u susret “Ocu mome i Ocu Vašemu”, te u Duhu Svetom, dragocjenom našem životnom suputniku koji nas obdaruje svakog dana sa sedam svojih predragocijenih darova. To je na osobit način dragocijen i radostan blagdan i tajna naše svete vjere!!!
Danas već najavljujemo veliko slavlje iduće nedjelje u našoj župskoj zajednici: PRVA SVETA PRIČEST naše dječice. Nakon što 12. lipnja obave Prvu svetu Ispovijed, u nedjelje 14. lipnja, prema dgovoru s njihovim roditeljima bit će svečna Prva sveta PričesT: prvi susret s Gospodinom, i to ne oči u oči nego – srcem u srce!!! Dobro je da i mi stariji uvidimo ljeotu njihove anšeoske duše te da se ptigodom priprave za njihovu Prvu pričest i mi duhom pomladimo!!!