Petak 1. svibnja: sveti Josip Radnik

tra 24, 2020 | Vijesti

U petak je blagdan sv. Josipa pod nazivom: Radnik, za razliku od njegovoga glavnog blagdana koji je 19. ožujka.  Kao Isusov poočim i zaručnik B. D. Marije, a još više po bezuvjetnoj poslušnosti Božjem glasu spada među najveće stanovnike neba i moćni  je zagovornik kodBoga. Zaslugom našeg pokonog biskupa Petra Čule uveden je i u misni kanon gdje se uz Gospu i on spominje. Na našoj novoj crkvi u njegovu je čast blagoslovljeno veliko zvono. Grupa žena iz Zagrebačke ulice nabavile su  i zavjetni kip u novoj crkvi. Misa je do sada na ovaj blagdan bila redovito slavljena u novoj crkvi u novoj crkvi u 11 sati. Budući da pred njom nema prostora da bi se vjernici mogli po,propisima rasporediti, ove godine iznimno misa će se slaviti u župskoj crkvi s mogućnošću sudjelovanja vjernika sa prostranog trga kao i nedjeljama. – Sv. Josip je moćni zagovornik u svim čovjekovim potrebama u obitelji, svakoj nevolji u životu  pa i u ovoj našeg vremena! 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...