Petak 1. svibnja: sveti Josip Radnik

tra 24, 2020 | Vijesti

U petak je blagdan sv. Josipa pod nazivom: Radnik, za razliku od njegovoga glavnog blagdana koji je 19. ožujka.  Kao Isusov poočim i zaručnik B. D. Marije, a još više po bezuvjetnoj poslušnosti Božjem glasu spada među najveće stanovnike neba i moćni  je zagovornik kodBoga. Zaslugom našeg pokonog biskupa Petra Čule uveden je i u misni kanon gdje se uz Gospu i on spominje. Na našoj novoj crkvi u njegovu je čast blagoslovljeno veliko zvono. Grupa žena iz Zagrebačke ulice nabavile su  i zavjetni kip u novoj crkvi. Misa je do sada na ovaj blagdan bila redovito slavljena u novoj crkvi u novoj crkvi u 11 sati. Budući da pred njom nema prostora da bi se vjernici mogli po,propisima rasporediti, ove godine iznimno misa će se slaviti u župskoj crkvi s mogućnošću sudjelovanja vjernika sa prostranog trga kao i nedjeljama. – Sv. Josip je moćni zagovornik u svim čovjekovim potrebama u obitelji, svakoj nevolji u životu  pa i u ovoj našeg vremena!