VAŽNA OBAVIJEST, MOLIMO PROČITAJTE!

tra 18, 2020 | Vijesti

S obzirom na nedjeljne mise prenosimo slijedeće biskupove upute.
*
1) Svećenici trebaju držati otvorene crkve za sv. Mise. Na misama u crkvi može sudjelovati propisani broj vjernika., a broj vjernika ispred crkve nije ograničen pa vjernici mogu stvarno sudjelovati uz slušanje preko razglasa
2) Mora se poštovati razmak između osoba oko 2 m i da  osobe ispod 18 i iznad 65 godina moraju ostati doma.
5) Nitko nema pravo udaljavati vjernike ispred crkve ako se drže propisanog odstojanja, kao što se ne udaljavaju ni ispred drugih uslužnih objekata – trgovina, apoteka i sličnih institucija.
*
Dakle, s obzirom na sutrašnje mise: u župi Neum:
Može se slobodno u misama u 9 i 11 msati sudjelovati ispred crkve i pred vratima se pričestiti.
A misu u 11 sati svake će i dalje nedjelje nekoliko mladih preko YouTub-e prenositi za one koji ostaju doma.
U novoj crkvi je samo večernja sv. misa, i u crkvi može biti samo dopušteni broj vjernika.  a vrata će biti širom otvorena za one ispred crkve.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...