Patnjama dopunjam što nedostaje Isusovu križu!

tra 15, 2020 | Vijesti

Križ se prihvaća – na naše spasenje
– Sveti Petar objašnjava smisao naših nevolja: “A Bog svake milosti, koji vas pozva na vječnu slavu u Kristu, on će vas, pošto malo potrpite, usavršiti, učvrstiti, ojačati, utvrditi. Njemu vlast u vijeke vjekova! Amen.” (I Pt 3, 11)
– Sveti Pavao piše Kološanima:  “Radujem se sada dok trpim za vas i u svom tijelu dopunjam što nedostaje mukama Kristovim za Tijelo njegovo, za Crkvu.” (Kol 1, 24).
Sveti Luka piše da su Veliki svećenik i Veliko vijeće odlučili i poslali sluge “da pozovu apostole, išibaju ih, zapovjede im da ne govore u ime Isusovo pa ih otpuste. Oni pak odu ispred Vijeća radosni što bijahu dostojni podnijeti pogrde za Ime.  pa dozovu apostole, išibaju ih, zapovjede im da ne govore u ime Isusovo pa ih otpuste. Oni pak odu ispred Vijeća radosni što bijahu dostojni podnijeti pogrde za Ime.” Dj 5, 40-41)
Isusov sljedbenik bi trebao životom i riječju, svim svojim bićem, propovijedati Krista raspetoga ne samo neustrašivo na stvarne i opasne prijetnje nego se dapače radovati što može nešto i on doprinijeti za spasenje čovječanstva. Najbolja slika kršćaninove patnje je Šimun Cirenac pod Isusovim križem. Pomaže Isusu nositi Isusov križ! Jesmo li mi spremni ovako shvatiti i prihvatiti sve nevolje pa i ovu, dapače sve patnje podnositi ne samo strpljivo nego i radosno što i mi moižemo nešto doprinijeti Isusuovu križu ili ga bar malo olakšati???

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...