Malovjerni, zašto si posumljao?

tra 15, 2020 | Vijesti

U svim nevoljama koje su zadešavale čovječanstvo, a bilo ih je većih i znatno gorih od ove, Crkva je poticala i potiče svoje vjernike na molitvu Bogu za smilovanje da skrati vijeme, da očuva od  “biča kuge, glada i rata” kako se nekad molilo prigodom blagoslova seoskih polja… Jer kršćanin kao dijete Božje nikad ne smije izgubiti povjerenja u njegovu očinsku ljubav.
Isus prekorava svako malovjerje kod apostola. On u Evanđeljima čak šest puta kori njihovu malovjernost. U oluji na moru dok je spavao u dnu lađe, učenici su kriknuli od straha, prigovorio im je: “Što ste plašljivi, malovjerni?” (Mt 8. 26). Petra kad je posumnjao i počeo tonuti uhvatio je za ruku i blago prekorio: “Malovjerni, zašto si posumnjao?” (Mt 14, 31). Kad su se zabrinuli što su kruh zaboravili, rekao im je: : “Što ste zamišljeni, malovjerni, da kruha nemate?” (Mt 16, 8). Nije prihvaćao uopće sumnju u Božje trajno milosrđe: “Pa ako travu poljsku, koja danas jest a sutra se u peć baca, Bog tako odijeva, neće li još više vas, malovjerni?” (Mt 6, 30. Lk 12, 28).
Evo nam odgovora za ovu oluju pandemije koja nas je zahvatila: ne budimo malovjerni, ne sumnjajmo u Božje milosrđe – samo sumnjajmo jesmo li doista Božji???

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...