Bože, je li ovo Tvoja kazna grješnom svijetu?

tra 15, 2020 | Vijesti

Prije svega istinita je konstatacija: suvremeni svijet i čovječanstvo je, ne samo s obzirom na učenje svih religija u ime Boga, nego i po zdravom ljudskom razumu krenuo putem mnogih zastranjenja koja nisu u skladu s Božjim planom o čovjeku i sve više nalikuje uništenim  Sodomi i Gomori. Ne samo da postoji, nego se u posljednje vrijeme i veliča, propagira mnogo toga što se ne može uskladiti ni s kojom vjerom u Boga pa ni sa sudom zdravog čovjekova razuma. Genetskim inžinjeringom se sve više zadire u temelje čovjeka kao vrhunski svršenog stvorenja i slike Božje što lako može dovesti u dogledno vrijeme do opasnih ostvarenja. Propagira se brak koji ne može stvoriti novi život i koji vodi uništenju ljudskog roda.  Dirnulo se u najveće svetinje  Propagira se neprirodni (zapravo neBožji) brak bez novog života. Promovira se sloboda i zakonitost ubijanja  upravo najnevinijih Božjih stvorenja, dječice. Kriminal je na vrhuncu i sve više kao hobotnica zahvaća čitav svijet i postaje normalna stvarnost. Bezdušni ljudi gomilaju bogatstva u svojim rukama, a u svijetu glad odnosi milijune života. Ulažu se vrtoglave sume u izume sve opasnijih oružja, a ni blizu dovoljno za zaštitu od sitnog virusa. Dug bi bio niz za nabrojiti sva zla suvremenog svijeta. Proizlazi sasvim realan zaključak: suvremeni svijet postaje sve sličniji Sodomi i Gomori! Je li Bog odlučio stati ovom zlu na kraj, je li suvremena pandemija samo mali znak njegove ljutnje?

Prije svega, Bog je dobrota i u svojoj biti i u djelovanju. Ne može činiti zlo. Ali, može li Bog štititi i braniti čovjeka za koga je bio spreman i na križu dati život ako postane zlo?  Bog čovjeku nudi spasenje i vječnu sreću, ali uz uvjet da ostane i sve više bude – čovjek! Može li Bog štititi i podržavati zlo, a čovjek postaje sve više zlo, a sve manje dobro? Sigurno će dignuti zaštitu s čovjeka kad se pretvori u zlo te dopustiti zlo, ne učiniti nego dopustiti. On možda ovim daje poticaj na razmiljanje, daje čak i nadu da se čovjek urazumi, popravi i vrati na iskonski put koga mu je  za dobro namjenio i obećao.

Molimo prije svega da Duh Božji nadjača sve zle duhove koji sve više hvataju maha u suvremenom čovjeku. Ako čovjeka popravimo – sve smo učinili, vratili smo ga pod zaštitu, u ruku Svemogućeg Stvoritelja. I, od svega najvažnije u ovom razmišljanju: vratimo sebe na Božji put. Obrativši sebe, samo jednoga, učinili smo korak k obraćenju svijeta…

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...