Veliki Petak 2020.: obredi Muke Gospodnje

tra 5, 2020 | Vijesti

MUKA GOSPODINA NAŠEGA ISUSA KRISTA PO IVANU

*
     Bogati obredi Velikog petka ove će godine biti u skromnijem obliku kako zahtijeva krizno vrijeme u kome živimo. Obredi počinju izvještajem o Musci Gospodinovoj po sv. Ivanu.
    Na Veliki Petak nema svete mise, jedina žrtva Bogu tog dana jest Isusova žrtva na križu. Svetu pričest za one u crkvi, i ako eventulano bude ntko na Trgu Gospe od zdrvalja, dijelit će svećenici, a oni koji prate obrede iz svojih domova uz molitvu koju će vidjeti na Facebook stranici Župe Gospe od Zdravlja Neum, mogu se, uz kajanje, također duhovno i pričestiti!e

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...