Veliki četvrtak 2020: Posljednja večera

tra 5, 2020 | Vijesti

VELIKI ČETVRTAK: USPOSTAVA SVETE MISE I SVEĆENIČKOG REDA

*
   Veliki četvrtak je spomen na Isusovu posljednju večeru na kojoj je ustanovio Euharistiju – svetu Misu i pričest te svećenički red. Ovo je u korizmi ipak svečani dan, dan radosti i zahvalnosti Gospodinu.
    Sveta misa počinje kao u sve dane Velikog tjedna u 19 sati. Nažalost u crkvi može, zbog iznmne teške i opasne situacije od zaraze, sudjelovanja samo 5 osobam uglavnom onih koje su nužne za svete obrede, kako je odredio Krizni stožer.     Osobito na ovaj dan preporučujemo svim vjernicima gdjegod se nalazili da se skrušeno pokaju te doista prime na duhovan način Isusovo tijelo i krv u duhovnoj svetoj pričesti! U obredu, dakle, može se stvarno sudjelovati iz svojih domova prateći stranicu Facebook-a naše župe.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...