Veliki četvrtak 2020: Posljednja večera

tra 5, 2020 | Vijesti

VELIKI ČETVRTAK: USPOSTAVA SVETE MISE I SVEĆENIČKOG REDA

*
   Veliki četvrtak je spomen na Isusovu posljednju večeru na kojoj je ustanovio Euharistiju – svetu Misu i pričest te svećenički red. Ovo je u korizmi ipak svečani dan, dan radosti i zahvalnosti Gospodinu.
    Sveta misa počinje kao u sve dane Velikog tjedna u 19 sati. Nažalost u crkvi može, zbog iznmne teške i opasne situacije od zaraze, sudjelovanja samo 5 osobam uglavnom onih koje su nužne za svete obrede, kako je odredio Krizni stožer.     Osobito na ovaj dan preporučujemo svim vjernicima gdjegod se nalazili da se skrušeno pokaju te doista prime na duhovan način Isusovo tijelo i krv u duhovnoj svetoj pričesti! U obredu, dakle, može se stvarno sudjelovati iz svojih domova prateći stranicu Facebook-a naše župe.