Cvjetnica u Neumu u vrijeme kušnje 2020. godine

ožu 31, 2020 | Vijesti

Sukladno sa smjernicama rimske Kongregacije, Biskupskog ordinarijata  i odredbama Kriznog stožera s obzirom na ovogodišnje uskrsne obrede obavještavamo župljane kako će se odvijati obredi Cvjetnice u župskoj crkvi Gospe od Zdravlja u Neumu:
*****
  • U crkvi pred velikim križem svećenik će blagosloviti nešto grančica maslina (palmi, lovorike) s nakanom blagoslova grančica i u vašim domovima. Blagoslov se odnosi i na one koji eventualno, u vidu šetača, budu na prostranom Trgu Gospe od Zdravlja s propisanim razmacima.
  • Jedan svećenik će u misi čitati tekst Muke Gospodnje po Mateju sa ambona, a glavni celebrant Isusove riječi sa oltara. Treća osoba će sa odmaknutog mikrofona čitati sve ostale uloge.
  • I obred i misu koja slijedi možete pratiti, dapače u svemu i istinski sudjelovati iz svojih domova preko Facebook-a naše župe. To praćenje, po navedenim dozvolama rimske Kongreagacije, u cijelosti nadomješta vaše fizičko sudjelovanje, možete čak s kajanjem u duši primiti i pravu pričest duhovnim načinom.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...