Sažeto o vladanju vjernika tijekom pandemije

ožu 21, 2020 | Vijesti

     Župska crkva Gospe od Zdravlja će biti svaki dan otvorena za molitve pojedinaca koji to žele.
     U Župskim oglasima najsažetije donosimo preporuke za naše vladanje u ovo vrijeme pandemije. Došlo je do nekih izmjena u  oglasima pa molimo da ponovno otvorite stranicu Župski oglasi.
     Svećenici obavljaju svoju dužnost i slave sv. mise. Objavljujemo u oglasima nakane naručitelja da bi oni u svom domu u isto vrijeme mogli moliti na svoje naručene nakane.
     Odgađa se uobičajena i već najavljena skupna ispovijed u iduću subotu. Uskrsna ispovijed inače po crkvenom zakonu traje od početka korizme do svetkovine Duhova, nadamo se da će se prilike do tada smiriti. Pojedinci koji drže da im je ispovijed nužna neka je zatraže
pa ća im svećenici, uz mjere oprezaa, izaći u susret.
     Također odgađamo i pohađanje s ispovijeđu stare i nemoćne čeljadi za bolja vremena, za koja se nadamo Ii Boga molimo da što prije dođu.  U slučaju hitne potrebe na poziv rodbine pohodit ćemo pojedinačno one koji budu osobito životno ugroženi.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...