U susret Uskrsu 2019.

tra 20, 2019 | Vijesti

IMG-20190420-WA0005U susret Uskrsu…

Svi dani u Velikome tjednu, a osobito Vazmeno trodnevlje, protiču u dostojnom duhovnom raspoloženju. Misa na Veliki Četvrtak, obredi Velikoga Petka su iza nas, a pred nama je Velika subota – dan posvećen tišini i molitvi. U našoj župi se već tradicionalno uz Božji Grob bdije od Velikog petka navečer do Velike subote ujutro. Tako je bilo i ovog puta. Okupljeni u  molitvi i čitanju prigodnih odlomaka iz Biblije, u susret radosnom blagdanu Uskrsa.

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...