Pasija 2019.

tra 15, 2019 | Vijesti

 

1

FOTOUspješno uprizorena Pasija 

Već šestu godinu, na Nedjelju Muke Gospodnje – Cvjetnicu, u Neumu, na platou spomen-križa, uspješno se organizira uprizorenje Isusove muke – Pasija. Više od stotinu sudionika, predvođeni poznatim pjevačem duhovne glazbe Antoniom Tkalecom, u ulozi Isusa, nastojali su što vjernije scenski prikazati Isusovu muku, smrt i uskrsnuće. Svake godine, obzirom na sve kompleksniji scenski prikaz i poboljšanja, organizacija Pasije iziskuje i veći angažman. To je izazov koji je, zahvaljujući izvrsnom odazivu, mahom mladih, ali i onih nešto starijih, šestu godinu za redom, uspješno svladan. 

Ako je suditi prema dojmovima mnoštva, koje se, u predvečerje, okuplo kako bi prisustovalo još jednom uprizorenju Muke Gospodnje, sav trud i zalaganje, uloženo u organizaciju, nisu bili uzaludni, dapače. Dodatan napor, svake godine učine prikaz potpunijim. Publika ga tako, u cijelosti, poprati gotovo bez daha, u tišini i dostojanstveno – kako i priliči ovakvom događaju. I ove godine, sve je prošlo bez kiše, na zadovoljstvo svih koji su Cvjetnicu odlučili provesti gledajući uprizorenje Isusove svete Muke. Lijepo je vidijeti da, uz domaće, ovom, kod nas, jedinstvenom događaju prisustuje sve veći broj gostiju, mahom iz susjednih mjesta. Ovom prilikom organizatori zahvalju svima koji su, na bilo koji način, pomogli u uspješnoj organizaciji još jedne Pasije u Neumu. Neka nam sve navedeno posluži kao idealan uvod u Veliki tjedan, a onda i za radostan blagdan Uskrsa. 

Fotogalerija:

 {rokbox album=|tecaj| title=Pasija2019| thumbcount=|6|}images/stories/mladi/Pasija2019/*{/rokbox}

 

Više fotofrafija dostupno na Facebook stranici Zvijezde Mora