Maleni, Isus vas voli…

ruj 18, 2018 | Vijesti

 

IMG-20180917-WA0005Maleni, Isus vas voli…

 

Na nedjeljnoj misi u jedanaest sati, predstavljene su generacije ovogodišnjih prvopričesnica i prvopričesnika, te krizmanica i krizmanika. Kako je naglašeno, za župsku zajednicu, to je osobito radostan dan, a takav je bio i u vremenima prve Crkve, kada je priprema za sakramente također iziskivala marljivo pohađanje svete mise i učenje temelja vjere.

 

Veselje za Župu nastavilo se i u ponedjeljak…

 

 

IMG-20180917-WA0001Jučer su tako našu župsku crkvu, zajedno sa svojim roditeljima, odgajateljicama iz vrtića, braćom i sestrama, pohodila i vrtićka djeca. Dakle, oni najmanji, a ako je suditi prema riječima Biblije, Isusu osobito dragi, ako ne i najdraži među nama. Oni zbog kojih se Isus ljutio na apostole kada ih, u svojoj revnosti, nisu pustili bliže k Njemu.

 

“Pustite dječicu neka dolaze k meni; ne priječite im jer takvih je kraljevstvo Božje!”

 

Isusova je to pouka je koja i danas, odzvanja opominjući nas da su upravo djeca ta koja, zbog svoje naravi, iskrenosti i svega što krasi njihovu dob, ta koja zaslužuju doći pred Isusa.

 

Hvala Bogu, mnoga u pratnji svojih roditelja,dolaze i rado pohode svetu misu, a tako je – osobito radosno, bilo i ovoga ponedjeljka, kada su u misnom slavlju sudjelovala djeca iz tri vrtićke skupine neumskog Vrtića i na taj način najbolje, pjesmom i molitvom, pokazala kako se dar ljubavi i vjere nalazi u njihovim srcima.

 

 

 

 

IMG-20180917-WA0003IMG-20180917-WA0004

 Prostor ispred oltara, za ovu priliku, bio je posebno ukrašen

 

 

 

 

 

 

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...