Informacije o korizmnenim hodočašćima

velj 25, 2018 | Hodočašća

koriZmaKorizmena hodočašća

U nastavku vam donosimo osnovne informacije, satnice i termine triju planiranih  korizmenih hodočašća. Velikog, biskupijskog hodočašća u Zagreb, ali i preostala dva. Kronološki, počevši od druge korizmene nedjelje, 25. veljače, pa do 8. ožujka kada je planirano župsko hodočašće na Stadlerov grob. 

 

 

 

-POKORNIČKO HODOČAŠĆE U ŽUPU HRASNO

Korizmena pokornička hodočašća, u biskupijsko svetište Trebinjsko-mrkanske biskupije – Kraljica Mira u Hrasnu organizirana su i ove godine Obavijest za župljane i sve koji će sutra put Svetišta, u Hrasno, obzirom da je druge korizmene nedjeje, po rasporedu hodočasti naša župa.

Planirani raspored i satnica 

Križni put – u 15:00 sati

 Sveta ispovijed

Sveta Misa – nakon ispovijedi

 

 

-ŽUPSKO HODOČAŠĆE  U SARAJEVSKU KATEDRALU

Navedeno hodočašće, na Stadlerov grob planira se za četvrtak, 8.ožujka.

 

-BISKUPIJSKO HODOČAŠĆE NA STEPINČEV GROB

Ove godine navršava se 120 g. od rođenja i 20 g. od proglašenja blaženim Alojzija Stepinca. Tom prigodom organiziran je posjet na njegov grob.Biskupija Trebinjsko-mrkanjska posjetit će grob 3. ožujka. Naša župa priključila se ovom hodočašću, njih 58. Autobus kreće u subotu 3. u 1 sat poslije ponoći ispred crkve. Molimo one koji idu neka ponesu svoje putne dokumente. Biskupovu okružnicu povodom hodočašća u Zagreb, možete pročitati ovdje.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...