Korizma 2018.

velj 11, 2018 | Vijesti

korizma 2018. web-mOvogodišnja korizma…
 
Uskoro započinje sveto korizmeno vrijeme, a u nastavku teksta, donosimo vam kratku najavu događanja u tom vremenu…
U srijedu (14. veljače) je Čista srijeda – Pepelnica. Strogi post i nemrs. Pod večernjom sv. misom, u srijedu, biti će i obred pepeljanja. Svakog korizmenog četvrtka, poslije mise, klanjanje izloženom svetom sakramentu. Svakog korizmenog petka sveta misa započinje križnim putem u 17 sati. Iduća nedjelja  prva je korizmena.Svake korizmene nedjelje župe po rasporedu hodočaste u svetište Kraljice Mira u Hrasno. Naša župa dolazi na red druge korizmene nedjelje.
 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...