Zahvala Dumi Stipi

lis 15, 2017 | Vijesti

zajedno 01Dumo Stipe, hvala…

Nas mlađe, stariji redovito, a osobito iza nedjeljne svete mise, znaju upitati jedno od ova dva pitanja:

          „Po’ ko’’m je sve’cu misa bila?“, a drugo bi bilo:

          “Koji je dumo „im’o“ misu? “

Netko drugi je pak rekao, da narod u ovom dijelu Hercegovine, iako većina  bez formalnog znanja latinskog, kada zavoli i u srcu prihvati svog svećenika, najčešće oslovljava sa: „Dumo“!

 

Pa evo, misu sljedeće nedjelje, naš dragi dumo Stipe imati će u novoj župi,  na Aladinićima. Doista, tekst o dumi Stipi koji je, dugi niz godina, bio kapelan u našoj župi, a sada  odlazi na župu u Aladiniće, nemoguće je ne započeti s osmijehom. Valjda iz razloga jer je i sam  Stipe, uvijek dobro raspoložen, znao pružiti vedrinu i približiti radost Evanđelja, osobito našoj mladosti. Kako i priliči, opet s osmijehom, večeras, nakon svete mise, dio te mladosti zahvalio mu se, barem malo, za svaku riječ ohrabrenja, onako kako oni to najbolje znaju – pjesmom i veseljem, da ga, ondje gdje dolazi, sad više ne kao kapelan nego kao župnik i dalje čuva dragi Bog i prati zagovor naše nebeske Majke – Gospe od Zdravlja.

Don Anti pak želimo srdačnu dobrodošlicu u nadi da će nastaviti sve ono što je don Stipe činio do sada!

Mladost župe Neum!

Na koncu donosimo par fotografija s večerašnjeg druženja u župskoj dvorani.

FOTO:

{rokbox album=|tecaj| title=Koncert HKUD Hutovo| thumbcount=6|}images/stories/mladi/dumostipe2017/*{/rokbox}