Zahvala Dumi Stipi

lis 15, 2017 | Vijesti

zajedno 01Dumo Stipe, hvala…

Nas mlađe, stariji redovito, a osobito iza nedjeljne svete mise, znaju upitati jedno od ova dva pitanja:

          „Po’ ko’’m je sve’cu misa bila?“, a drugo bi bilo:

          “Koji je dumo „im’o“ misu? “

Netko drugi je pak rekao, da narod u ovom dijelu Hercegovine, iako većina  bez formalnog znanja latinskog, kada zavoli i u srcu prihvati svog svećenika, najčešće oslovljava sa: „Dumo“!

 

Pa evo, misu sljedeće nedjelje, naš dragi dumo Stipe imati će u novoj župi,  na Aladinićima. Doista, tekst o dumi Stipi koji je, dugi niz godina, bio kapelan u našoj župi, a sada  odlazi na župu u Aladiniće, nemoguće je ne započeti s osmijehom. Valjda iz razloga jer je i sam  Stipe, uvijek dobro raspoložen, znao pružiti vedrinu i približiti radost Evanđelja, osobito našoj mladosti. Kako i priliči, opet s osmijehom, večeras, nakon svete mise, dio te mladosti zahvalio mu se, barem malo, za svaku riječ ohrabrenja, onako kako oni to najbolje znaju – pjesmom i veseljem, da ga, ondje gdje dolazi, sad više ne kao kapelan nego kao župnik i dalje čuva dragi Bog i prati zagovor naše nebeske Majke – Gospe od Zdravlja.

Don Anti pak želimo srdačnu dobrodošlicu u nadi da će nastaviti sve ono što je don Stipe činio do sada!

Mladost župe Neum!

Na koncu donosimo par fotografija s večerašnjeg druženja u župskoj dvorani.

FOTO:

{rokbox album=|tecaj| title=Koncert HKUD Hutovo| thumbcount=6|}images/stories/mladi/dumostipe2017/*{/rokbox}

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...