Sveti Leopold u Neumu

ruj 16, 2017 | Vijesti

Leopold-WWWSveti Leopold u Neumu!!!
 
Na našu usrdnu molbu pratnja moćiju sv. Leopolda Bogdana Mandića će se u nedjelju 17. rujna točno u 1500 satri (radi nas će ubrzati oproštaj u Dubrovniku) oko petnaestak minuta zaustavitina na našoj magistrali. Pozdravit ćemo dragog sveca u naksimalnom broju pjesmom pri dolsaku te odmah u ubrzanom ritmu (da svi stignemo na red) prolaziti  pokraj njegova lijesa – ili ako bude kiša, kraj vozila u kome je svečev lijes,  kratko dodirnuti (lijes ili vozilo ako bude kiša) te stati sa strane u  molitvi. Kroz to vrijeme će biskupovdelegat izmoliti sv. Leopoldu, ljubitelju hravtskog naroda, molitvu za Hrvate u Bosni i Hercegovini pa nastavit pjevajući litinaje sv. Leopolda, a pri polasku zapjevati Do nebesa...
Molimo sve koji su parkirani na magistrali da po mogućnosti nakratko sklone svoja vozila. Promet će biti zaustavljen. Ne sumnjamo da ćemo se doista vladati pobožno i dostojno svetog trenutka kao da smo u crkvi – Hvala dragom Bogu na ovom izvanredom milosnom daru!!!