Blagdan je Uznesenja BDM- Velika Gospa

kol 15, 2017 | Vijesti

vel gospa 2017Čuj nas Majko, nado naša

Zapovjedna je svetkovina- blagdan Uznesenje Blažene Djevice Marije- Velika Gospa. Pored večernje svete mise, u župskoj crkvi Gospe od Zdravlja, jutros u 9 sati, slavljena je sveta misa. Kako je, na samom početku, istaknuo župnik don Ivica,  današnji blagdan uistinu je povod za veliku radost u našoj župi koja je, uz  susjednu nam župu Gradac (koja pak danas, osobito svečano proslavlja Veliku Gospu), također odabrala našu nebesku Majku za svoju nebesku zaštitnicu i zagovarateljicu kod Boga. Doista, velika radost bijaše okupiti se jutros i moliti zagovor Blažene Djevice Marije. Bezgrešne Isusove majke, u čijem liku se dade isčitati ideal majčinstva kao uzor svima kojima je povjerena roditeljska i odgojna zadaća, ali i kao uzor  molitve, koju, u Hvalospjevu, Gospa izreče, za pohoda Elizabeti. Tekst o današnjoj proslavi Velike Gospe, stoga je možda najbolje završiti stihovima pjesme kojom je završilo i jutranje misno slavlje: Čuj nas, Majko, nado naša, K Tebi vapimo mi svi!

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...