Početak korizme

velj 28, 2017 | Vijesti

korizmeno vrijemeČista srijeda – početak korizme

Pepelnica ili Čista srijeda  spomendan je kojim započinje korizma. Sveta misa i obred pepeljanja (u srijedu) su u 1800 sati. Za katoličke vjernike tada počinje najozbiljnije i najplodnije razdoblje crkvene godine.Početak i kraj korizme označen je najozbiljnijom pokorom, postom i nemrsom, dok sama korizma označava vrijeme intenzimnijeg razmišljanja života i pripreme za Uskrs.U tom vremenu, svakog petka, je križni put, a korizma je prigoda i za  pokornička hodočašća. Pokorničko hodočašće župa Trebinjsko-mrkanske biskupije u Svetište Kraljice Mira u Hrasno biti će organizirano i ove godine.. Molimo svi da iz ove korizme izađemo duhovno okrijepljeni i obnovljeni. “Memento homo quia pulvis es…”

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...