Advent

stu 25, 2016 | Vijesti

adventSveto vrijeme: Advent – Došašće
U nedjelju 4. prosinca započinje sveto vrijeme Adventa – Došašća. Vrijeme osobito sveto po tomu što nas potiče na dostojnu pripravu, prije svega duhovnu a onda i materijalnu, za Božić. Ali ne samo za kalendarski Božić: pripremamao dušu za Isusov stvarni dolazak u naš život. Duhovna dimenzija je doista daleko vrjednija. Sastoji se u obnovi ljubavi prema Bogu u sakramentu sv. ispovijedi koji će biti zajednički, obiteljski (“i vama, braćo!”) u subotu prije treće nedjelje došašća. Zatim rast u bratskoj ljubavi u akciji Paket ljubavio za potrebne. Nastojmo misliti na duhovno, a ne zaboraviti ni božićne radosti cijelog bića!!!

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...