Neum Vukovaru

stu 18, 2016 | Vijesti

Vukovar-WNeum Vukovaru
 
Neum je odao priznanje gradu heroju i njegovoj žrtvi za hrvatski narod: dva autobusa i znatan broj drugih prevoznih sredstava odveo je veolik broj župljana  u Vukovar. A i oni koji su ostali učinili su ono što je bilo u njihovoj moći. Svijeće su se palile na dva mjesta: na magistrali za Neumljane i prolaznike, i posebno svečano  kod spomen obilježja. Nakon sv. mise koju su slavili s punom crkvom Božjeg puka don Stipe i don Ivica blagoslovljene su i zapaljene svijeće s kojim se krenulo od župske crkve  putem sv. Ante kroz Vukovarsku ulicu do spomen-obilježja braniteljima uz glasnu molitvu. Don Stipe je kod križa izmolio  molitvu za vukovarske i sve druge branitelje. Procesiju je organizirala Udruga žena Kraljica Katarina i braniteljske udruge.

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...