Nedjelja 2. listopada 2016

ruj 30, 2016 | Župni oglasi

ŽUPSKI OGLASI   3. – 8. listopad 2016. god.
 
Službeno se oglasi zaključuju tek subotom navečer i čitaju na nedjeljnoj pučkoj misi. Zato eventualne primjedbe i prijedloge možete uputiti (po mogućnosti što prije da stignemo na vrjeme unijeti ispravke) na tel. –387 36 880-048 ili na e-mail: don.ivica.puljic@tel.net.ba
 
Svete mise iduće nedjelje su uobičajenim rasporedom:   – Župska crkva: pučka sveta misa u 900 i misa mladih u 1100 sati. – Nova crkva: rana sveta misa u 730 i večernja u 1800.
U utorak je sv. Franjo Asiški. U četvrtak je svečano klanjanje izloženom sakramentu
U petak je Bl. Dj. Marija od Krunice. – Živu krunicu predvodi osmoljetka (za krizmanike i prvopričesnike je obveza) ovim rasporedom: Ponedjeljak svi VIII. razredi, utorak VII., srijeda VI., četvrtak V. i petak IV. razred. Subotom koji dođu.
 
Kroz tjedan  sv. mise počinju živom krunicom u 1800 sati ovim rasporedom:
 
Ponedj. (3):           Za p. Dragana Krešića, n. sestra Vera
                          Za p-g Milu Boškovića, n. obitelj
 
Utorak (4):             Za p. Marijanu Raguž, n. Marija Maslać
                          Za p. Veru Šutalo, n. Marijana Maslać
 
Srijeda (5):            Za p. don Boška i p. don Zdravka, n. Ružica Sentić
                          Za p. Niku, Janju i Ružu Leženić, n. Mara Raič
                                     
Četvrtak (6):          Za p-g. Ivicu Galića, n. obitelj  
                          Za p. Nikolu Nokovića, n. obitelj
                                     
Petak (7):               Iva Šimić za svoje pokojne
                          Za p-g Miru Šimića, n. Iva
                                     
Subota (8):  Duži 900:       Za p-g Peru Lovrića, n. kći Dana
                    Crkva:          Za p-g Ivu Krešića, n. Ljuba
                                      Za p-g Ivu Krešića, n. Nedjeljka Sentić
                                     
Nedjelja (9): Župna cr. u 900:   Za p. Jozu, Ružu i Ilinku, n. Ilija Raguž
                                     u 1100: Za p. Maru Brać, n. Zora Krmek         
                     Nova cr.   u 730:    Z a   n a r o d
                                  u 1800:   Za p-g Ivu Krešića, n. kći Neđa
 
U ovom je tjednu prvi petak, prigoda za svetu ispovijed sat prije svetih misa.
 
Obavijest ministrantima. U subotu je u 1000 sati je obvezni veliki sastanak s produženjem iskaznica i novim upisom. U pravilima bi bilo vrlo poželjno, iako nije obvezno da se umalo svi dječake od IV.-VIII. razreda koji to mogu upišu u ministrantski zbor, a djevojčice u crkveno pjevanje. Osobitu pohvalu, dakako, zaslužuju naši srednjoškolci pa i stariji. Mogu se upisati i niži razredi u te aktivnosti koji to žele. Dakle poželjna preporuka za sve koji to mogu i hoće.
                                                             
Sakrament svete ženidbe po zakonima svete Crkve žele sklopiti:
 
BORIS SOLDO, sin Ivanov i p. Jadranke r. Zlomislić   –   i
MARIJA JURKOVIĆ, kći Vidina i Janje r. Krmek
 
          bolje bi bilo ranije oglašavati mladence da poštom stigne obavijest! Jučer su se vjenčali:
 
NIKŠA BUTIGAN, sin Slavkov i Marije r. Veselić – i
DANICA PRNJAT, kći Simova i Dijane r. Lonza
 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...