Susret PMI

ruj 6, 2016 | Prijatelji Malog Isusa

zupa pmiDruštvo PMI putovalo na susret

U subotu, 3. rujna, u župi sv.Ivana Krstitelja u Lug-Brankovićima, održan je XIX. susret Prijatelja Malog Isusa, a tema susreta je bila „Stadlerovo milosrđe danas“ na kojemu su, među ostalim, sudjelovali i članovi društva PMI iz naše župe (njih 50ak) 

Susret je započeo blagoslovom hodočasnika Potom je uslijedilo misno slavlje U misnom slavlju je upriličeno i pristupanje novih članova u Društvo PMI i obnova obećanja.  Animatori su pripremili razne animatorske igre za djecu i mlade, igrokaz te film o Sl. B. Josipu Stadleru koji je obogatio duhovno znanje PMI te ih potakao da služe malenima pouzdajući se u Boga i Njegovu Providnost. Po završetku radionice, PMI su se uputili prema obližnjoj župi sv. Leopolda B.Mandića u Maglaju gdje su imali klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.  Na kraju susreta prigodnu riječ je uputila s.M.Marina Perić,pročelnica DPMI te im naglasila: „Ponesimo s ovog susreta u svoje župske zajednice, u svoje obitelji, na svoja radna mjesta iskustva današnjeg susreta s Milosrdnim Ocem. Budimo spremni živjeti i svjedočiti duhovna i tjelesna djela milosrđa kao što ih je činio u svom životu sl.Božji Josip Stadler.“ Članovi župnog Društva Prijatelja Malog Isusa, u Neum su se vratili u kasnim večernjim satima, zahvalni Bogu za  dan proveden u radostti druženja, molitve i vjere.

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...