Krizma i blagdan Gospe od Zdravlja

kol 28, 2016 | Vijesti

krizma 3Blagdan Gospe od Zdravlja

Ove nedjelje (28.kolovoza) naša župa proslavila je blagdan, svoje nebeske zaštitnice, Gospe od Zdravlja. Na svečanom misnom slavlju, u 11 sati, koje je predvodio biskup Ratko Perić, sakrament svete Krizme primilo je 37 krizmanika koje  su, u prethodnom razdoblju,  za sakrament pripremali don Stipe, don Ivica, te č.s. Anđelina. Nakon kratkog pozdravnog govora župnika don Ivice, biskupu Ratku  uručen je simboličan dar, te pročitan i pozdrav, u ime svih ovogodišnjih krizmanika, u kojem se ističe krizmanička želja da ih darovi Duha Svetoga koje, u sakramentu svete Potvrde, primaju  dodatno oplemene i učvrste u vjeri.

Biskup Ratko u  homiliji je, obraćajući se krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima, te brojnom vjernom puku, uz ostalo, naglasio potrebu poniznosti, te kako su nebeski, darovi Duha Svetoga, najvažniji darovi koje se može dobiti, nemjerljivo važniji od onih materijalnih. Potom je uslijedila podjela sakramenta. Na koncu ovog misnog slavlja, slavljenog uz velik broj svećenika u koncelebraciji, a koje je pjesmom uveličao župni zbor,  pod vodstvom s. Anđeline, Biskup je blagoslovio  okupljeno mnoštvo vjernika i čestitao blagdan naše nebeske zaštitnice Gospe od Zdravlja.

 Foto:

{rokbox album=|tecaj| title=Krizma2016| thumbcount=|4|}images/stories/mladi/krizma2016/*{/rokbox}