Krizma i blagdan Gospe od Zdravlja

kol 28, 2016 | Vijesti

krizma 3Blagdan Gospe od Zdravlja

Ove nedjelje (28.kolovoza) naša župa proslavila je blagdan, svoje nebeske zaštitnice, Gospe od Zdravlja. Na svečanom misnom slavlju, u 11 sati, koje je predvodio biskup Ratko Perić, sakrament svete Krizme primilo je 37 krizmanika koje  su, u prethodnom razdoblju,  za sakrament pripremali don Stipe, don Ivica, te č.s. Anđelina. Nakon kratkog pozdravnog govora župnika don Ivice, biskupu Ratku  uručen je simboličan dar, te pročitan i pozdrav, u ime svih ovogodišnjih krizmanika, u kojem se ističe krizmanička želja da ih darovi Duha Svetoga koje, u sakramentu svete Potvrde, primaju  dodatno oplemene i učvrste u vjeri.

Biskup Ratko u  homiliji je, obraćajući se krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima, te brojnom vjernom puku, uz ostalo, naglasio potrebu poniznosti, te kako su nebeski, darovi Duha Svetoga, najvažniji darovi koje se može dobiti, nemjerljivo važniji od onih materijalnih. Potom je uslijedila podjela sakramenta. Na koncu ovog misnog slavlja, slavljenog uz velik broj svećenika u koncelebraciji, a koje je pjesmom uveličao župni zbor,  pod vodstvom s. Anđeline, Biskup je blagoslovio  okupljeno mnoštvo vjernika i čestitao blagdan naše nebeske zaštitnice Gospe od Zdravlja.

 Foto:

{rokbox album=|tecaj| title=Krizma2016| thumbcount=|4|}images/stories/mladi/krizma2016/*{/rokbox}

 

 

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...