Marijansko zavjetno hodočašće

kol 22, 2016 | Hodočašća

mzd 2016Marijansko zavjetno hodočašće

Marijansko zavjetno hodočašće Domovini, u jedanaest tjedana, koliko traje, simbolički povezuje Gospina svetišta od Osijeka na istoku do Dubrovnika na jugu. Tom prilikom, našu Župu Gospe od Zdravlja, ove godine, (21.- 22. kolovoza) posjetili su hodočasnici (njih 30-ak) na završnoj etapi Metković-Neum-Slano-Orašac-Rožat-Dubrovnik dugoj ukupno 101 kilometar, od oko 1700 kilometara koliki je glavni tok puta od istoka ka jugu. Nakon pozdravnih riječi koje je, u ime župne zajednice, i svoje osobno, izrekao župnik don Ivica, umorne hodočasnike dočekala je okrepa koju su, s puno ljubavi i truda, priredile vrijedne ruke onih koji su pomogli da goste dočekamo ljubaznošću i otvorenog srca, a koje su pokazali i sami gosti. svojom spremnošću hodočašća u Gospinu čast.

Upitani o dojmovima ističu sljedeće:

…Lijepo je hodati i moliti se za Domovinu i cijeli svijet. Dok hodamo rastemo u vjeri i zajedništvu….“


plakatDoista, ove nedjelje radost zajedništva među njima bila je i više nego očita, kao i želja zahvale Bogu za darovano im iskustvo na putu kojim su pošli, ujedinjeni u molitvi i želji da, na taj način, učine ono što osjećaju kao svojevrsnu dužnost ali, još više, kao veliku snagu i veselje.

„…Kao što nas je u ljubavi dočekala vaša Župa, tako mi, jedni druge, u ovom hodu, želimo staviti u svoja srca …da u njemu ima mjesta za sve ljude.“

Iskustvo hodočašća preporučuju svima koji mogu i, na ovaj način, žele osjetiti, ljubav i zajedništvo, uz malo žrtve, koju, s vjerom ističu: “ Gospodin stostruko nagrađuje.

Danas, na blagdan Blažene Djevice Marije Kraljice (22. kolovoz) hodočasnici su, nakon rane, jutarnje mise u 7 sati, doručka i pozdrava, po kišnom vremenu, nastavili svoj put. Hvala im što, na taj način, svjedoče svoju vjeru. Koristimo priliku zahvaliti svima koji su doprinijeli da ih ugostimo i počastimo, kako smo to, po vjeri, pozvani činiti.

 

FOTO:

{rokbox album=|hodocasce| title=Zavjetno hodocasce| thumbcount=|10|}images/stories/mladi/marijanski_zavjet/*{/rokbox}

 

 

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...