Uočnica Velike Gospe

kol 7, 2016 | Vijesti

1Milosrdni Isuse, uzdam se u Tebe

Papa Franjo u knjizi, Božje ime je Milosrđe, upitan o tome koja su najvažnija iskustva koja bi vjernik trebao doživjeti u Svetoj godini milosrđa odgovara kako se ona prvenstveno odnose na srce otvoreno za Božje milosrđe i nastojanje da i sami budemo milosrdni jedni prema drugima Vidljivi poticaj na tome putu zasigurno je i slika Milosrdnog Isusa, posvećena u Nedjelju milosrđa na oltaru krakovske katedrale uz moći svete Faustine, a koja je, ove nedjelje, na uočmicu svetkovine Velike Gospe, izložena u našoj crkvi. 

Slika Milosrdnog Isusa potiče iz vizije koju je sestra Faustina imala 1931. godine. Danas je blagoslovljena i postavljena  umjetnička Gospina slika također u svetištu nove crkve, koja, ove nedjelje, bijaše ispunjena vjernim mnoštvom.

 FOTO:

{rokbox album=|tecaj| title=Uocnica Velike Gospe2016| thumbcount=|7|}images/stories/mladi/uocnicavelikegospe16/*{/rokbox}

 

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...