Uočnica Velike Gospe

kol 7, 2016 | Vijesti

1Milosrdni Isuse, uzdam se u Tebe

Papa Franjo u knjizi, Božje ime je Milosrđe, upitan o tome koja su najvažnija iskustva koja bi vjernik trebao doživjeti u Svetoj godini milosrđa odgovara kako se ona prvenstveno odnose na srce otvoreno za Božje milosrđe i nastojanje da i sami budemo milosrdni jedni prema drugima Vidljivi poticaj na tome putu zasigurno je i slika Milosrdnog Isusa, posvećena u Nedjelju milosrđa na oltaru krakovske katedrale uz moći svete Faustine, a koja je, ove nedjelje, na uočmicu svetkovine Velike Gospe, izložena u našoj crkvi. 

Slika Milosrdnog Isusa potiče iz vizije koju je sestra Faustina imala 1931. godine. Danas je blagoslovljena i postavljena  umjetnička Gospina slika također u svetištu nove crkve, koja, ove nedjelje, bijaše ispunjena vjernim mnoštvom.

 FOTO:

{rokbox album=|tecaj| title=Uocnica Velike Gospe2016| thumbcount=|7|}images/stories/mladi/uocnicavelikegospe16/*{/rokbox}