Ekumenski uskrs u Neumu

svi 3, 2016 | Vijesti

GrčkiEkumenski Uskrs u Neumu
Neum sve više postaje grad mnogih naroda. Osobito neumske crkve. U njima su dosad slavili mise na svom jeziku: Poljaci, Slovaci, Irci, Talijani, Englezi, Koreanci, Mađari (grkokatolici), Nijemci, Francuzi, katolički Palestinci… Ove godine se u našim hotelima zatekoše za pravoslavni Uskrs Grci. Zamoliše da bi prošle subote mogli prisustvovati našoj večernjoj misi i poslije zapaliti uskrsne svijeće koje su ponijeli sa sobom iz Grčke.

Pozdravili smo ih malim pljeskom, znakom dobrodošlicve i čestitanja. Pozorno su u sabranosti pratili svetu misu.   Poslije misnog slavlja molili su i pjevali grčke uslrsne pjesme sa upaljenim svijećema. Kako je svijet malen i Isus brat svima koji u njega vjeruju!!!Grčki

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...