Novi članovi PMI

tra 5, 2016 | Prijatelji Malog Isusa

7Prijatelji Maloga Isusa

Ove godine iznimno, zbog Velikog tjedna, blagdan Navještenje Gospodinovo- Blagovijest obilježen je kasnije no inače – 4. travnja. Tada je i Patron Društva Prijatelja Maloga Isusa, koje  s uspjehom djeluje mnogim župama, pa i u našoj Gospe od Zdravlja, okupljajući vjernike – laike, koji su suradnici  Družbe sestara Služavki Maloga Isusa, proširujući tako njihovo poslanje služenja potrebitima.  Nakon svete mise u 19 sati, održan je prijem u članstvo za dvanaest  novih  članica;  tako da  Društvo PMI naše župe broji oko trideset aktivnih članova. Prijatelji Maloga Isusa – čitanjem i molitvom vjernika – sudjeluju u liturgijskim slavljima; oni svake nedjelje i blagdana, a po mogućnosti i svakog 25. u mjesecu na spomen Isusova rođenja sudjeluju na svetoj misi i primaju svetu pričest. PMI njeguju i šire pobožnost prema Malom Isusu i euharistiji, koja je živi Bog s nama, te Blaženoj Djevici Mariji, Isusovoj i našoj majci. Oni svakodnevno mole molitvu PMI i uključuju se u molitvu Crkve za duhovna zvanja.

 

{rokbox album=|PMI| title=PMI na Blagovijest dobio nove članove| thumbcount=|7|}images/stories/mladi/PMI2016/*{/rokbox}

 

 

 

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...