Novi članovi PMI

tra 5, 2016 | Prijatelji Malog Isusa

7Prijatelji Maloga Isusa

Ove godine iznimno, zbog Velikog tjedna, blagdan Navještenje Gospodinovo- Blagovijest obilježen je kasnije no inače – 4. travnja. Tada je i Patron Društva Prijatelja Maloga Isusa, koje  s uspjehom djeluje mnogim župama, pa i u našoj Gospe od Zdravlja, okupljajući vjernike – laike, koji su suradnici  Družbe sestara Služavki Maloga Isusa, proširujući tako njihovo poslanje služenja potrebitima.  Nakon svete mise u 19 sati, održan je prijem u članstvo za dvanaest  novih  članica;  tako da  Društvo PMI naše župe broji oko trideset aktivnih članova. Prijatelji Maloga Isusa – čitanjem i molitvom vjernika – sudjeluju u liturgijskim slavljima; oni svake nedjelje i blagdana, a po mogućnosti i svakog 25. u mjesecu na spomen Isusova rođenja sudjeluju na svetoj misi i primaju svetu pričest. PMI njeguju i šire pobožnost prema Malom Isusu i euharistiji, koja je živi Bog s nama, te Blaženoj Djevici Mariji, Isusovoj i našoj majci. Oni svakodnevno mole molitvu PMI i uključuju se u molitvu Crkve za duhovna zvanja.

 

{rokbox album=|PMI| title=PMI na Blagovijest dobio nove članove| thumbcount=|7|}images/stories/mladi/PMI2016/*{/rokbox}