Uskrs

ožu 26, 2016 | Vijesti

Uskrsli-NeumUskrsnu Isus doista!

Svečanim obredima, s padom mraka, na Veliku subotu počinje proslava centralnog događaja ljudske povijesti i najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Isusovo uskrsnuće razriješilo je najveći ljudski problem, : fenomen smrti! Nakon paljenja uskrsne svijeće, koja je simbol uskrslog Krista. Uslijedila je služba riječi, te vrhunac Vazmenog bdjenja – euharistijska služba jer očituje njegovo pravo značenje: s Kristom prijeći iz smrti u život.

Sutra, na Uskrs su mise po novom vremenu. Večernja misa u novoj crkvi je, od Uskrsa, u 19:00 sati. Misa u Dužima na Uskrs je u 9:00 sati.

 

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...