Pepelnica – početak korizme

velj 11, 2016 | Vijesti

pEPELNICALijepo smo počeli… ustrajmo!
 
Večernja misa s pepeljanjem kao znakom pokore u našoj župnoj crkvi bio je veličanstven i dirljiv događaj. S kora započeo Gospin plač, pedesetak u ljubičastoj boji pokore i nade ministranata krenulo prema oltaru kroz mnoštvo koje crkva nije mogla primiti. Blagoslov pepela pa onda koje zrnce na našu glavu. Jedan Dumo govori Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah obratiti... drugi dopunja: Obrati se i vjeruj Evanđelju. Rekoše: “Nije niko doma ostao!” Takvi će biti kroizmeni petci, obredi velikog tjedna… Samo ako život bude slijedio…

Kolinda-us-Wcrkva-puna-2

Watch

Live Stream Current Sermon

REad

News & Stories

Prvopričesnici 2023.

Prvopričesnici 2023.

IVANO BABIĆBRUNO BABIĆMIHAEL BJELOPERAJURE BOGDANOVIĆMIA BUTIGANIVA ČARAPINAMARIETA ČULJAKROMEO DŽAJIĆDORA DŽONOTEA GALIĆKARLO GLAVINIĆLAURA GUSTINLANA KALAUZTOMISLAV KREČAKPETRA KREŠIĆJOSIP LJILJANIĆANTE MASLAĆANA MASLAĆIVAN MASLAĆGABRIELA MASLAĆMARIJA MATIĆBARBARA...

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Devet stvari koje treba znati o Velikom četvrtku

Na Veliki četvrtak završava korizmeno vrijeme, a večernjom svetom misom započinje Vazmeno trodnevlje. Evo devet najvažnijih stvari koje trebamo znati o Velikom četvrtku! 1. POČETAK VAZMENOG TRODNEVLJA Veliki četvrtak kroz dugo je vrijeme bio isključen iz...

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

Osam stvari koje bi svaki katolik trebao znati o Velikom petku

SLAVLJE MUKE GOSPODNJE Veliki je petak dan na koji je žrtvovan Krist naša Pasha, kada Crkva razmišlja o muci svoga Gospodina i Zaručnika i klanja se križu,  te se spominje svog izlaska iz boka Krista usnuloga na križu i moli za spas svega svijeta. Evo...